Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sağlık sorunları nedeniyle görevini geçici olarak Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk'a devretti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sağlık sorunları nedeniyle Ankara'ya gitti. Demir; Özel Kalem Müdürlüğü'ne verdiği dilekçede "Bir dizi işlerim nedeniyle 20.07.2022 tarihinden itibaren görevimden ayrılıyorum. Görev dönüşüme kadar belediye başkanlığına Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nihat Soğuk vekalet edecektir" ifadelerini kullandı.

Samsun Asayiş Gündemi 16 Ağustos Salı Samsun Asayiş Gündemi 16 Ağustos Salı

Öte yandan Demir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yaklaşık bir aydır bacağımda hissettiğim ağrılar üzerine gittiğim Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan tetkikler sonucu öğrenmiş olduğum hastalığımın kesin teşhis ve tedavisi için bir süre Ankara'da bulunacağım. Desteğini her zaman yanımda hissettiğim siz kıymetli hemşehrilerimin duaları ile bu süreci en kısa zamanda atlatacağıma inanıyorum. Bu vesile ile hepinizi gönülden selamlıyor, dualarınızı bekliyorum" dedi.

NİHAT SOĞUK KİMDİR?

20 Mayıs 1965 yılında doğdu. Adalet ve Kalkınma Partisi listesinden Çınarlık Belediye Başkanı olarak görev yaptı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.