doğa calven cemre
       
5s akın bilgi

Avukatlar Sandık Başına Gitti! Samsun Barosu’nun 98 Yıllık Tarihinde Bir İlk

samsun-barosu-baskanlik-secimi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avukatlar Sandık Başına Gitti! Samsun Barosu Başkanı Belli Oldu Samsun’da mevcut başkan Pınar Gürsel Yıldıran başkan seçilerek 1923 yılında kurulan Samsun Barosunun 98 yıllık tarihinde seçilmiş ilk kadın başkanı oldu.

Samsun Barosu’nda avukatlar sandık başına giderek başkanlarını seçtiler. Samsun Adliye Sarayı’nda yapılan seçimlerde yeniden aday olan Av. Pınar Gürsel Yıldıran, Av. Harun Uyanıkoğlu ve Av. Burhan Uyan başkanlık için yarıştı. 933 oyun geçerli sayıldığı seçimlerde Av. Pınar Gürsel Yıldıran, 497 oy alarak yeniden Samsun Bürosu Başkanı oldu. Av. Burhan Uyan 252, Av. Harun Uyanıkoğlu ise 184 oy aldı.

pinar gursel yildiran ic scaled Ana Manşet

BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz’ün görevi bırakması sonrası baro yönetiminin başkan olarak belirlediği Yıldıran, yapılan seçimde en yüksek oyu alarak yeniden başkan oldu. Yıldıran yaptığı açıklamada, “Samsun Barosu’na yakışır bir seçim oldu. Bundan sonra sadece başkan ve yönetim olarak değil, bütün meslektaşlarımızla birlikte yöneteceğiz. Sorunlarımızı birlikte aşmaya çalışacağız. Seçimlere katılan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir