Samsun Atakum Emek Park'ın İmara Açılma Kararı Onaylandı! Samsun'un Atakum ilçesine bulunan Emek Park alanı, Büyükşehir Belediyesi Meclisinde alınan karar ile imara açıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin gerçekleştirdiği toplantıda, Emek Park alanının imara açılması ile ilgili oylamaya, MHP Grubu çekimser kalırken, CHP ve İYİ Parti ise ret oyu verdi.

Yapılan meclis toplantısında gündem maddelerine ilişkin komisyon raporları görüşüldü. Oturumda Atakum ilçesinde bulunan Emek Park alanının TEKNOFEST etkinlikleri için imara açılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Çevre ve Sağlık, Hukuk Komisyonu raporu oylamaya sunuldu.

WhatsApp Image 2022-04-15 at 16.18.31 (1).jpeg

MHP ÇEKİMSER, İYİ PARTİ RET VERDİ

Oylama öncesi ise MHP Meclis üyesi İsmail Sevindik, Atakum ilçesinde yeşil alana ihtiyaç olduğunu belirterek, komisyon raporu oylamasında parti grubu olarak çekimser kalacaklarını söyledi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Ayhan Ayvaz'da Emek Park alanının imara açılmasına ret oyu vereceklerini belirtirken, CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan'da yeşil alanın imara açılacağını belirterek, komisyon raporunu eleştirdi.

WhatsApp Image 2022-04-15 at 16.18.31.jpeg

YASAL OLARAK TAKİP EDERİZ

Tekcan, Emek Park'ın imara açılması yönünde karar veren İmar ve Bayındırlık Çevre ve Sağlık, Hukuk Komisyonu raporu ile ilgili, "Kentin ortasındaki bir parkı bu şekilde kullanmak vicdana sığmaz. Bu park alanı korunmalıdır. TEKNOFEST işin bahanesidir. Burada farklı bir proje var. Emek Park ile ilgili mecliste alınacak karar, şayet imara açılması yönünde olursa, bu işin yasal olarak takipçisi olacağımız bilinsin" dedi.

Açıklamalar sonrası yapılan oylamada Emek Park alanının imara açılmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık Çevre ve Sağlık, Hukuk Komisyonu raporu AK Parti Meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi.

Haydar ÖZTÜRK

Samsun'da öğrenciler toprakla tanıştı! Samsun'da öğrenciler toprakla tanıştı!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.