Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda Hareketlilik!

samsun-19-mayıs-stadyumunda-hibrit-calismasi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda Hareketlilik! Yılport Samsunspor, Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nun her yıl olduğu gibi bu yıl da hibrit çim yenileme çalışmalarına başladı

stad 1 Samsunspor

KULÜP KARŞILADI

Yılport Samsunspor, sık sık problem yaşadığı 19 Mayıs Stadı’nın zeminini hibrit çime çevirmişti. Hibrit saha olan statların her sene düzenli olarak bakım yapılması gerekmekte. Stat, Gençlik Spor Bakanlığı’na ait olduğu için bakım işlemlerinin normalde bakanlığın yapması gerekirken bu çalışmayı Yılport Samsunspor Kulübü yürütüyor. Bu nedenle Samsunspor’un devletten alacağı bulunmakta ve bir buçuk yıl önce yapılan hibrit bakımının ücretinin dahi henüz alınmadığı, kulübün 700 ila 800 bin liralık ek bakımı da kendisinin karşıladığı öğrenildi.

stad 2 scaled Samsunspor

ÖNEMLİ OLAN 2 AY

Hibritten daha iyi bir verim alabilmek için her yıl statyumlarda yenileme çalışması gerekiyor. Gerçekleşmediği taktirde sahada sorunlar yaşanıyor. Bundan dolayı dün erken saatlerde Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu’nun zemin çalışması başladı. 10 TIR kumun harcanacağı statta kazılma ve ekilme işlemleri cuma akşam saatlerine kadar devam edecek. Ama asıl önemli olan çimin çıkması, havanın durumuna göre haziran ve temmuz aylarında bekleniyor.

stad 3 scaled Samsunspor

FİRMANIN BAŞINDA

Stadyumun hibrit çalışmasını SİS firması gerçekleştiriyor. SİS firmasının Türkiye ortağı İlyas Kobal’ın Samsunlu olmasından dolayı Samsun 19 Mayıs Satdyumu’na özel önem verilerek çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi. Firma Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Kasımpaşa, Göztepe ve Altınordu gibi köklü takımların sahalarının da hibrit çalışmalarını gerçekleştiriyor. Esra VURAL


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. ayse-colak_avatar
    2 hafta önce

    Yeni sezonda ümit karan olmaz yaa.gene 1 sezon hebaa edilecek o kapasitede deyil olmaz..başarı şampyonluk isteniyorsa hikmet karaman olmalı daha deneyimli.