Adıyaman’ın Samsat ilçesinde 2 Mart’ta meydana gelen deprem nedeni ile eğitim öğretimin konteynerlerde verileceği bildirildi.

Deprem dolayısıyla geçen eğitim öğretim yılının son üç ayında çadırlarda eğitim verilen Samsat ilçesinde, yeni eğitim öğretim yılının başından itibaren klimalı, 20 kişilik konteyner sınıflarda verileceği belirtildi. Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, çadırlarda eğitim öğretimin verilmesinin çok zor olduğunu, eğitimin aksamaması için acil önlem olarak bir müddet çadırlarda eğitim verildiğini belirterek, yeni eğitim öğretim yılında konteyner sınıflar oluşturularak daha sağlıklı şartlarda eğitim verileceğini ifade etti.

Müdür Akın, "İlçemizde meydana gelen deprem dolayısıyla eğitim öğretimi aksatmadan verebilmek için zaman kaybetmeden çadır sınıflar oluşturduk. Şimdi ise 80 adet konteyner sınıfın ihalesi yapıldı. Bu konteynerler eğitim öğretimin başından itibaren kullanılabilecek. Ailelerimiz ve öğrencilerimiz bu konuda rahat olsunlar. Onların rahat bir ortamda eğitimlerini sürdürmeleri için her türlü tedbir alınmaktadır. 20 kişilik sınıflarda eğitim verilmesini planlamaktayız. 80 adet konteyner ihalesi yapıldı. Çocuklarımız klimalı sınıflarda, bir sıkıntı yaşamadan eğitimlerini sürdüreceklerdir" dedi.