Salıpazarı’nda şehide vefa

salipazari-vefa
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Salıpazarı’nda şehide vefa Samsun’un Salıpazarı İlçesi’nde ‘Şehitler Haftası’ nedeniyle Şehit Uzman Çavuş Samet Tokur unutulmadı

Samsun’da Salıpazarı İlçesi’nde ‘Şehitler Haftası’ nedeni ile Hatay’da teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Tokur’un kabri başında Kuran-ı Kerim okundu ve tüm şehitler için dua edildi.

WhatsApp Image 2021 04 19 at 17.34.44 1 Samsun

DUALAR EDİLDİ

Salıpazarı Kaymakamı Eray Gürsoy, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay ve İlçe Müftüsü Kenan Doğru ile birlikte Kalfalı Mahallesindeki Şehit Samet Tokur’un kabrini ziyaret etti. Kaymakam Gürsoy, Başkan Akgül ve beraberindekiler şehitler için dua etti.

VEFA BORCUMUZ VAR

Şehitlerimize vefa borcumuz var” diyen Başkan Akgül “Şehitlerimize büyük bir vefa borcumuz var. Vatanımız ve bayrağımız için şahadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Allah onlardan, onları yetiştiren analardan ve babalardan razı olsun” dedi.

WhatsApp Image 2021 04 19 at 17.34.57 Samsun

KAHRAMANLIK ÖRNEĞİ

Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) birimlerince, Amanos Dağları’nın Hatay bölgesinde 2018 yılında teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan ve daha sonra şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Tokur’un kahramanlık örneği sergilediği öğrenildi. Hainlere yönelik operasyonda göğsüne iki mermi isabet etmesine rağmen çatışmayı sürdüren, kaldırıldığı hastanede Tokur’un, bir teröristi silah arkadaşlarının bulunduğu noktaya el bombası atacağı sırada etkisiz hale getirdiği ortaya çıktı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir