doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Salıpazarı’dan Anlamlı Proje! Hükümlüler Topluma Kazandırılıyor

Salıpazarı'dan-Anlamlı-Proje!-Hükümlüler-Topluma-Kazandırılıyor
Daha Fazla Göster

Salıpazarı’dan Anlamlı Proje! Hükümlüler Topluma Kazandırılıyor Salıpazarı Belediyesi ve Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı arasında imzalanan protokolle, hükümlüler cezalarını belediye bünyesinde kamu yararına çalışarak çekecek.

Samsun’da Salıpazarı Cumhuriyet Başsavcılığı ve Salıpazarı Belediyesi arasında hükümlülerin topluma kazandırılması ve topluma verdiği zararı geri ödemesi için kamu hizmeti cezası kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde, kamu hizmeti cezası kapsamında hükümlüler cezalarını belediye bünyesinde kamu yararına çalışarak çekecek. İşbirliği protokolünün isabetli bir karar olduğunu belirten Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “”Gerçekten çok isabetli bir uygulama. Çünkü mahkumların uzun süre tamamen kendilerini toplumdan tecrit ettiğinde tekrar adapte olmaları çok kolay olmuyor. Bu yüzden bu uygulamanın hükümlerin kamu adına faydalı işler üretmeleri, hizmet yapmaları, hem kamunun menfaatini hem de psikolojik olarak da kendilerini topluma adapte olmaları bakımında da çok faydalı olacaktır. İnşallah hem onlar için hem kamu kurumları için verimli bir proje olacak. Böyle bir projede biz de Salıpazarı Belediyesi olarak seve seve yer almak istedik” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir