banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Salıpazarı'na müjdeli haber: Yüzde 85’i tamamlandı

banner1357

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Fatih Yıldız, Salıpazarı ilçesinde alt yapı çalışmalarının yüzde 85'inin tamamlandığını söyledi.

SALIPAZARI 17.05.2019, 16:06
Salıpazarı'na müjdeli haber: Yüzde 85’i tamamlandı
banner1353
banner1375

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ile AK Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, Samsun Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Fatih Yıldız'ı ziyaret ederek yeni görebinde başarılar dilediler.

BÜYÜK BÖLÜMÜ TAMAMLANDI

İlçelerine çok önemli alt yapı yatırımlarının yapıldığına dikkat çeken Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Salıpazarı ilçesine, Fatih Yıldız zamanında da çok önemli alt yapı yatırımları yapılacağına inanıyorum. SASKİ tarafından gerçekleştirilen projelerle ile ilçelerinin alt yapı sorununun büyük bölümü tamamlandı. SASKİ ve İller Bankası tarafından inşaatı gerçekleştirilen, Salıpazarı Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi'nin de en sürede tamamlanmasını istiyoruz” dedi. 

YÜZDE 85'İ TAMAM

SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız ise, “SASKİ, ilçelerimize çok önemli yatırımlar yaptı. Bunların başında Salıpazarı gelir. İlçede yetersiz olan kanalizasyon hattını tamamladık. İlçenin kanalizasyon hattının yüzde 85’ini biz yaptık. Yağmur suyu hatları da büyük oranda tamamlandı” diye konuştu. 

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Salıpazarı Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin inşaat çalışmalarının 5 ay önce başladığının altını çizen Yıldız, “İlçelerimizdeki atıksu arıtma tesisleri büyük oranda tamamladık. İnşaat çalışmaları devam eden Salıpazarı, Ladik ve Kavak ilçelerindeki tesisleri de tamamlamayı hedefliyoruz. İlçelerimizin alt yapı sorunlarını çözmek tek hedefimizdir. İnşallah bunu da başarmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)