Hilas Otel

Çelik İnşaat

Halil Akgül: 10 yılda en iyisin yaptık

Salıpazarı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Halil Akgül, "Salıpazarı’nda dönüp baktığımızda gerçekten 20-30 yıla sığacak hizmetleri 10 yılda yaptık. Ben bu kadar iyi işler yapabileceğimi düşünememiştim" dedi.

Salıpazarı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Adayı Halil Akgün, Samsun Medya Grubu’na bağlı Samsun Canlı Haber TV’de yayımlanan ‘Mart 2019 Seçime Doğru’ programının konuğu oldu. Akgül, projeleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

10 YILDA 30 YILLIK HİZMET
Halil Akgül, Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan ve ORA Araştırma Şirketi Genel Koordinatörü Barış İpek'in sorularını yanıtladı. Salıpazarı'na 30 yıla sığmayacak hizmetleri 10 yılda yaptıklarını söyleyen Akgül, "Salıpazarı’nda dönüp baktığımızda gerçekten 20-30 yıla sığamayacak hizmetleri 10 yılda yaptık. Ben bu kadar iyi işler yapabileceğimi düşünememiştim. Salıpazarı coğrafi olarak geniş arazi yapısına ve geniş yollara sahip bir ilçe ama nüfusu az, göç vermiş bir ilçemiz. Belediye gelirleri nüfusa göre geliyor. Gelen gelirler ile belediye personelimizin akaryakıt masrafını ve ufak tefek rötuşların yapıldığı bir bütçeyle başlıyor ve devam ediyorsunuz. Bizim bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin yüzde 80’i belki de merkezi hükümetimizin destekleriyle, ikili ilişkilerimizle, çalışmalarımızla, Büyükşehir Belediyemizin gayretleri ve çalışmalarıyla ve diğer kamu kurumlarıyla yaptığımız çok güzel işler var. Özellikle Galip Öztürk Bey’e bugünkü değeri 10 milyon TL’yi bulan bir okul ve bir yurt yaptırdık. Okul ve yurt, Salıpazarı için elzem bir durumdu. Düşündüklerimizin 2-3 katını yaptık. 10 yılımızı dolu dolu geçirdik. Salıpazarı’nda çok güzel işler yaptık. Halkımız da bunu görüyor. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır ama bitmedi. Yapılması gereken daha güzel işler var" dedi.

YOL VE İSTİHDAM SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Salıpazarı'nda yol ve istihdam sorunlarını çözdüklerini söyleyen Halil Akgül, "Çarşamba-Salıpazarı arası, yapılan yol ile 35 dakikadan 10 dakikaya düştü. Şimdi de Terme-Salıpazarı yolunu planlıyoruz. Bu yollarla birlikte Salıpazarı’nı bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Salıpazarı-Çarşamba yolunun 7’nci kilometresine Türkiye’de 3’üncü olacak S Tipi Cezaevi inşaatı var. Bunun dışında Salıpazarı’na doğalgazı getirmeyi planlıyoruz. Girişimcilerimizle 400 kişinin çalıştığı bir işyeri yaptık. Binayı yaptık ve 10 yıl kira da almadık. Salıpazarı’nın içinde 1-2 tane daha tekstil atölyemiz var. Buralarda da 150’ye yakın vatandaşımız çalışıyor. Burada çalışan bazı vatandaşlar işi öğrendikten sonra değişik yerlerde kendilerine işyeri açtılar. Artık Salıpazarı bir tekstil kenti olma yolunda ilerliyor. Tekstil sektörüne yatırım yapmak isteyen arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlara kesinlikle arazi ve imar konusunda yardımcı olacağız. Bu şekilde istihdam ile alakalı sorunu çözmüş olacağız" diye konuştu.

ÖNCELİK YOL OLACAK
İlçe devlet hastanesinin kısa sürede tamamlanacağını ifade eden Akgül, "Hastanemizin de kaba inşaatı bitmek üzere. İnşallah bu yılın sonunda faaliyet vermeye başlayacak. Tekrar başkan olarak seçildiğim takdirde önceliğim yol olacak. Tüm yollarımızda iyileştirme yapılmadan başka mahalleye geçilmeyecek. Salıpazarı’nda yol ve su problemi kalmayacak. Salıpazarı’na Millet Bahçesi, Kadınlar Kültür Merkezi, Sosyal Tesis ve Kapalı Pazar alanı gibi projelerimiz olacak. Ben kendi siyasi gücüme ve çalışmalarımıza güveniyorum" şeklinde konuştu.
 
Haber: Merve İLHAN, Hande ONAT
 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300