Salıpazarı Esnaf Odası Başkanı’ndan Büyükşehir Belediyesi’ne: Bizleri Silin, Üvey Evlat Mıyız?

buyuksehire-pandemi-destegi-tepkisi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Salıpazarı Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı’ndan Büyükşehir Belediyesi’ne: Bizleri Silin, Üvey Evlat Mıyız? Salıpazarı Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Adem Osma, Büyükşehir Belediyesi’nin esnafa destek paketinin merkez ilçeleri kapsamasını şaşkınlıkla karşıladıklarını belirterek, “İlçeler üvey evlat mı” diye sordu?

Salıpazarı Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Adem Osma, Büyükşehir Belediyesi’nin esnafa destek paketinin sadece merkez ilçeleri kapsadığını, diğer ilçelerin kapsamda olmadığını belirterek, “Samsun sadece merkezden ibaret değil, bu yapılan ayrımcılıktan başka ne olabilir. İlçeler üvey evlat merkezdekiler öz evlat öyle mi?” diyerek tepkisini dile getirdi.

WhatsApp Image 2021 05 06 at 15.23.24 Ana Manşet

AYRIMCILIĞI KINIYORUM

Destek paketinin sadece merkez ilçelerde olmasını, diğer ilçelerin kapsamda olmadığını açıklayan Büyükşehir Belediyesi’ne tepkisini dile getiren Başkan Osma, “Lokanta, kahvehane, berber ve kuaför esnafı ile servis taşımacılığı yapan esnafa bin TL nakdi yardım yapma kararı alınmış. Bu duyarlı davranış için teşekkür ediyoruz. Lakin Büyükşehir Belediyesi sadece merkezden ibaret değil, bu yapılan ayrımcılıktan başka ne olabilir. İlçeler üvey evlat merkezdekiler öz evlat öyle mi? Salıpazarı’ndaki esnafın ödediği Bağ-Kur primi ile merkezdeki farklı mı? Salıpazarı’nda esnaf vergi ödemiyor sadece merkez mi ödüyor? Salıpazarı esnafının bakmakla yükümlü olduğu ailesi yok mu? Yapılan bu ayrımcılığı şiddetle kınıyorum” dedi.

KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL

Yaklaşık 1 buçuk yıldır esnafın pandemiden dolayı sıkıntı yaşadığını kaydeden Osma, “Sanki koronavirüsü biz dağıtıyormuşuz gibi, bir aç bir kapa, yarı yarıya müşteri al. Zor bir süreçten geçiyoruz. Her geniş kapsamlı tedbirde ilk esnaflar kepenk kapatıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir bey, bir buçuk yıl sonra esnafa destek paketi açıklarken, ilçeleri görmezden gelmesi kabul edilebilir değil. Geç gelen destekte bile ayrımcılık var. Başkan Demir, temsil ettiği AK Parti’nin ilk kelimesi olan Adalet’i unutmuş” diye konuştu.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir