Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına giren Samsunlu 8 firmayı başarılarından dolayı kutladı

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl yaptığı Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayici Kuruluşu’nun 2021 yılı raporu sonuçları açıklandı. Sanayi sektörünün en değerli verilerini yansıtan Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine, üretimden net satışlara göre Samsun da 8 firmayla adını yazdırdı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu 8 firmayı başarılarından dolayı tebrik etti.

İLK 500'E GİRDİLER

Açıklanan listede, Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt San. A.Ş., Unsan Un San. ve Tic. A.Ş.  Samsun Yurt Savunma San. ve Tic. A.Ş., Özyılmaz Fındık San. ve Tic. A.Ş., Sürsan Su Ürünleri San. ve Tic. A.Ş., Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Selekt Bilgisayar İletişim Ürenleri İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti., Kavçim Çimento San. ve Tic. A.Ş. listeye girerek Samsun’u gururlandırdılar. 

'NE KADAR GURUR DUYSAK AZ'

Başkan Murzioğlu, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayici Kuruluşu arasına girerek Samsun’u gururlandıran 8 firmayı başarılarından dolayı kutladı. Listeye giren firmalarla onur ve gurur duyduklarını belirten Başkan Murzioğlu, “Geçen yıl listeye 7 firmamız girmişti. Bu yıl ise 8 firma ile listede yer aldık. Firmalarımızın bu başarıları takdire şayandır. Tüm zorluklara ve olumsuzluklara rağmen ülkemizin ve şehrimizin kalkınmasına katkı sağlayan firmalarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Kentimizin, ülkemizin kalkınması adına fedakarca çalışarak istihdam sağlayan, üretim yapan firmalarımıza minnettarız. Oda olarak ihracatı artırıcı tüm yardımcı etkenleri harekete geçirmek için çaba harcıyoruz. Temennimiz ülkemizin kalkınmasına daha fazla katkı verebilmek için daha fazla ihracat yapabilmek. İnşallah belirlediğimiz hedefimize de hep birlikte el ele vererek ulaşacağız” dedi.

Kanal S Ana Haber Bülteni'nin konuğu Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu oldu Kanal S Ana Haber Bülteni'nin konuğu Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu oldu

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.