Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, ekonomiye ilişkin açıklamasında, "Ümitsizlik yok" ifadelerini kullandı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu BaşkanıSalih Zeki Murzioğlu, enflasyonun düşeceğini belirterek, iş dünyasına daha fazla yatırım ve daha fazla ihracat çağrısı yaptı.

'BADİRE AŞILACAK'

Samsun haber | Samsunlular sahile akın etti Samsun haber | Samsunlular sahile akın etti

Hükümetin ekonominin canlanması ve enflasyonun düşürülmesi ile ilgili çalışmalarını olumlu karşıladığını kaydeden Murzioğlu, Samsun Medya Grubu'na yaptığı açıklamada, "Kimse ümitsizliğe kapılmasın. Bu badireyi aşacağız. İhracat verilerimiz yükseliş trendinde. Enflasyonun düşürülmesi ve ekonominin canlanması ile ilgili alınan tedbirler önümüzdeki süreçte olumlu olarak piyasalara yansıyacak." dedi.

'TL DEĞER KAZANACAK'

Ekonomide global bir sıkıntı yaşandığını hatırlatan Murzioğlu, Türkiye'nin alınan tedbirlerle ekonomisini kısa sürede toparlayacağını ifade etti. İş adamlarına yatırım ve ihracatlarını artırma çağrısında bulunan Murzioğlu, enflasyonun düşmesi ile birlikte Türk Lirasının yeniden değer kazanacağını ve piyasadaki baskının da ortadan kalkacağını dile getirdi.

Haydar ÖZTÜRK

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.