Ayvacık ilçesi Samsun'un 17 ilçesi arasında yer alan huzurlu bir yerdir. İnternet üzerinden vatandaşlar "Ayvacık" ilçesine dair bilgiler edinmek için arama yapıyorlar. İşte "Ayvacık"...

"Ayvacık" ilçesi, insana huzur veren doğası,ırmağı,şelaleleriyle yorgunluk atabileceğiniz stresten uzaklaşmanız için adeta saklı bir cennettir. Atmosferi ile ilçede yürüyüş yapacağınız alanlarda huzurlu bir gün geçirmeniz mümkündür. İlçenin turizm açısından tarihi ve doğal yapısıyla zengin bir potansiyele sahip olduğunu kısa bir gözlemin ardından kolayca anlayabilirsiniz.

KAPIKAYAFEST 2022 Ne Zaman, Nerede? KAPIKAYAFEST 2022 Ne Zaman, Nerede?

Zümrüt gibi yeşilin hakim olduğu ilçe, bakir doğası ve misafirperver halkıyla kişinin kendini deşarj edeceği, bozulmaya yüz tutmuş doğal güzellikler içinde orijinal yapısıyla ender güzellikleri saklayan ve her mevsim farklı güzel görüntüleri insana sunan bir esrara sahiptir. Ayvacık ilçesine günübirlik geziler yapmak isterseniz  ilçede bulunan baraj gölü çevresinde bulunan balık ve et restoranları tercih edilebilir.yemeğinizi yerken keyifli zaman geçirebilirsiniz. 

AYVACIK YILIN HER DÖNEMİ BAŞKA GÜZEL

Sonbahar,ilkbahar,kış,ve yaz mevsimleri yılın her döneminde mevsimlerin renklerini barındıran Ayvacık ilçesi,ziyaret eden misafirleri için eşsiz bir huzur veriyor. Bakir doğası ve misafirperver halkıyla her turistin seveceği doğal bir ilçedir Ayvacık.

AYVACIK İLÇESİNDE YAPILABİLECEK AKTİVİTELER

Ayvacık ilçesi, trekking, offroad, bisiklet, yürüyüş, balık tutma gibi aktiviteler yapmanız için oldukça müsaittir.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.