banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1334

banner1324

Silvan’da izole olması gereken vatandaş evde bulunamadı

banner1357

DİYARBAKIR'IN SİLVAN İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ MAHMUT UTANĞAÇ, İZOLE OLMASI GEREKEN KORONA VİRÜS POZİTİF HASTASININ YAPILAN DENETİMLERDE EVDE BULUNMADIĞINI SÖYLEDİ.

SAĞLIK 13.10.2020, 13:59
5
Silvan’da izole olması gereken vatandaş evde bulunamadı
banner1353
banner1375

Silvan İlçe Sağlık Müdürü Mahmut Utanğaç, izole olması gereken korona virüs hastasının yapılan denetimlerde evde bulunamadığını söyledi.

İlçe Sağlık Müdürü Mahmut Utanğaç, korona virüs testi pozitif çıkan ve evde tedavi altında olan bir vatandaşın yapılan denetimler sırasında evinde olmadığının tespit edildiğini söyledi. Vatandaşa cezai işlem uygulandığını belirten Utanğaç, "Silvan İlçe Sağlık Müdürlüğü denetim ekiplerimiz tarafından günlük hane ziyaretleri düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Korona virüs testi pozitif çıkan bir vatandaşımızın evine ekiplerimiz tarafında yapılan denetim sırasında hasta vatandaşımızın evde olmadığı tespit ediliyor. Bu hastamızın evde olmadığı ve dışarı çıkmaması gerektiği anlatıldığı halde bu vatandaşımız, hem kendi canına hem de vatandaşların canını tehlikeye atmıştı. Bu nedenle gerekli cezayı işlem uygulanmıştır. Vatandaşların mağdur olmaması adına karantina süresince evden çıkmamaları gerekmektedir" dedi.

Yorumlar (0)