banner1518

banner1365

banner1526

banner1571

banner1496

banner1324

Saç ekiminde son teknolojiler ve gelişmeler

Saç ekiminde son teknolojiler ve gelişmeler nelerdir ? FUT yöntemine karşın son yıllarda en çok kullanılmakta olan saç ekim yöntemi FUE yöntemi olarak bilinmektedir. BU yöntem sayesinde ameliyatsız, izsiz bir biçimde saç ekimi yapılmakta ve istenen sonuçlar en etkili düzeyde alınabilmektedir.

SAĞLIK 10.01.2021, 14:36
20
Saç ekiminde son teknolojiler ve gelişmeler

SAÇ EKİMİNDE SON TEKNOLOJİLER VE GELİŞMELER 
Saç ekimi 1930’lu yıllarda ortaya çıktığında ilk olarak FUT yöntemi ile uygulanmaktaydı ve bu yöntem, yalnızca kısmı dökülmeler ya da seyrekleşmelerde uygulanmaktaydı. Fakat teknolojik cihazların yeni özellikler kazanması ve kimya laboratuarlarında gelişmeler oluşması sayesinde hemen herkes için saç ekim yöntemleri kullanılabilir hale gelmektedir. FUT yöntemine karşın son yıllarda en çok kullanılmakta olan saç ekim yöntemi FUE yöntemi olarak bilinmektedir. BU yöntem sayesinde ameliyatsız, izsiz bir biçimde saç ekimi yapılmakta ve istenen sonuçlar en etkili düzeyde alınabilmektedir.

ROBOTİK SAÇ EKİM TEKNİĞİ 
Yeni teknolojinin ürünü olan robotik saç ekim tekniği, uygulamada farklı bir cihazın kullanılması nedeniyle tercih edilebilmektedir. Genel uygulama hatları göz önünde bulundurulduğunda FUE tekniğine benzer içerikler sunmakta olup uygulama biçimi bakımından farklılaşmaktadır. Bu tekniğin en önemli avantajı, öncelikli olarak greft alımlarında köklerin doğru bir şekilde görüntülenmesini sağlaması olarak bilinmektedir. Cihaz robotik bir özelliğe sahip olması nedeniyle kökler tam olarak hesaplanarak işlem yapılmaktadır. Bu uygulama esnasında yapılan ölçümlerde hata payı minimum seviyededir. Elektronik hesaplamalar ile ölçüm yapılması nedeniyle sonuçlarda da istenen sonuca en yakın görüntülerle karşılaşmak mümkün olmaktadır.

Yorumlar (0)