banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Kadınlara 'düşük hapı'nı bin liradan...

banner1357

Sağlık Bakanlığı'nın yasaklamasına rağmen 'düşük hapı' adı altında piyasada dolaşan haplar için gerçekleştirilen operasyonlarda 2 bin 69 adet hap ele geçirildi.

SAĞLIK 16.02.2019, 15:00
Kadınlara 'düşük hapı'nı bin liradan...
banner1353
banner1375

Ankara Emniyet Müdürlüğü  Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gebeliğin sonlanmasına neden olduğu sebebiyle yasaklanan ilaçları "düşük hapı" adı altında internetten satışa sürdükleri iddiasıyla haklarında ihbar alınan şüphelilerin  yakalanması için düğmeye bastı.

Ekipler, teknik ve fiziki takipten sonra şüphelilerden Mustafa T.  kontrolündeki 06 ED 1140 plakalı otomobili Etimesgut ilçesi 2668. Cadde üzerinde  durdurdu. Otomobilde ve şüpheliye ait olduğu ifade edilen adreslerde gerçekleştirilen aramalarda, "düşük hapı" olarak bilinen ve piyasaya sürülen 519 adet hap ele  geçirildi. Gözaltına alınan Mustafa T, emniyetteki işlemlerinden sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 


SATIŞ İNTERNETTEN

Ekipler, hakkında ihbarlar aldığı diğer şüpheli Abdullah E'nin da  yakalanması için düğmeye bastı. Çalışmalar çerçevesinde ekipler, Abdullah E'nin ağabeyi Talat E'nin bir  süre önce aynı suçtan tutuklandığını ifade edildi. Abdullah E'nin kontrolündeki 67 ZD 351 plakalı otomobilin Ankara  Şehirlerarası Terminal İşletmesinin (AŞTİ) otoparkında olduğunu tespit eden ekipler, şüpheliyi gözaltına aldı. Abdullah E'nin aracında gerçekleştirilen aramalarda 40 adet hap ele geçirildi.

Diğer yandan, aynı konudan yakalanarak tutuklanan Abdullah E'nin abisi  Talat E'ye yönelik daha önceki operasyonlarda bin 510 adet hap ele geçirildiği  ifade edildi. Şüphelilerin satışları genellikle internetten hapların bir tanesini 300 ila 1000 bin lira arasında değişen fiyatlardan  sattıkları belirlendi.


 

Yorumlar (0)