banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1525

banner1324

Hangi hastalıklarda saç ekimi yapılabilir

Hangi hastalıklarda saç ekimi yapılabilir ? Bilindiği üzere, saç ekimini etkileyen bazı faktörler vardır. Saç ekimi yaptıracak kişinin yaş aralığı, donör alanının uygunluğu ve kişinin saç dökülme seviyesi bu faktörlerden bir kaçıdır.

SAĞLIK 10.01.2021, 15:49
2864
Hangi hastalıklarda saç ekimi yapılabilir

HANGİ HASTALIKLARDA SAÇ EKİMİ YAPILABİLİR ?
Hastalıklarda saç ekimi mümkün müdür? Şeker hastaları saç ekimi yaptırabilir mi? Bu sorunun cevabı hem 'eve', hem de 'hayır' dır.Saç ekimi belirli yaş ve dökülme seviyelerinde, herkese rahatlıkla yapılabilen bir operasyondur. Yalnız, saç ekimi yaptırmak isteyen kişi, saç ekimi yaptırmak istediğini kendi doktoruna mutlaka söylemelidir. Buradan doktordan kast edilen, kişinin hastalığıyla ilgilenen doktordur. Saç ekimi operasyonu esnasında bir risk oluşmaması için öncelikle onun görüşü alınmalı, sonrasında saç ekimi doktoruyla görüşülmelidir. Takdir edersiniz ki, her kişinin şekeri aynı seviyede değildir. Bununla birlikte hastaların kullandığı ilaçlar da farklılık gösterebilmektedir. Şeker hastalığı olan kişinin, saç ekimi operasyonu öncesinde, şekeri mutlaka kontrol altına alınmalıdır.

TANSİYON HASTALARINA SAÇ EKİMİ YAPILABİLİR Mİ ?
Tansiyon hastalarında saç ekimi operasyonu öncesinde, hasta mutlaka kendi doktorundan onay almalıdır. Operasyon öncesinde hastaya gerekli ilaçlar verilerek, operasyon boyunca tansiyonu kontrol altında tutulur. Bu sayede, gerek hasta gerek doktor açısından operasyon konforlu geçer.

HEMOFİLİ HASTALARINA SAÇ EKİMİ YAPILABİLİR Mİ ?
Kanın pıhtılaşmaması veya geç pıhtılaşması olarak bilinen hemofili hastalarına saç ekimi yapılmaz. Çünkü, saç ekimi yaklaşık 4 – 8 saat süren bir operasyon olup, operasyon esnasında az da olsa kanama olmaktadır. Hemofili hastalarında kanın sürekli sulanması ve pıhtılaşmaması da hastanın hayatını tehlikeye atabileceği için saç ekimi yapılmaz.


 

Yorumlar (0)