banner1518

banner1365

banner1526

banner1571

banner1525

banner1324

DHI saç ekimi

Dhi Saç Ekimi, Smile Hair Clinic’te, follicular unit extraction=FUE tekniği ile alınan greftlerin özellikli bir kalem (implanter pen) kullanılarak ekim yapılmak istenilen alana transferi ile gerçekleştirilir

SAĞLIK 10.01.2021, 11:01
37
DHI saç ekimi

DHI SAÇ EKİMİ
Dhi Saç Ekimi işlemi günümüzde saç ekimi operasyonu olmak isteyen potansiyel hastalar tarafından en çok araştırılan ve ilgi gören ekim yöntemlerinden bir tanesidir. Donör bölgesinden Mikro FUE saç ekimi yöntemi ile alınan  greftler (Tıbbi terminolojide transplantasyon amacıyla vücudun diğer bir kısmından ya da diğer bir vericiden alınan her doku veya organa greft adı verilir.) klasik mikro insizyon, kanal açılımı yapılmadan direkt olarak saç ekimi yapılacak bölgeye direkt olarak nakil edilebilmektedir.


DHI SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR ?

DHI saç ekimi Smile Hair Clinic’te, follicular unit extraction=FUE tekniği ile alınan greftlerin özellikli bir kalem(implanter pen) kullanılarak ekim yapılmak istenilen alana transferi ile gerçekleştirilir.  Diğer yöntemlerde greftler alındıktan sonra çeşitli aletlerle cilde kesi yapılarak kanallar açılır ve daha sonra greftler bu kanallara yerleştirilir. DHI saç ekiminde ise kanal açılmaz, greftin çinde bulunduğu kalemin ucunun cilde penetrasyonundan sonra greftin cildin içine kaydırılması ile ekim işlemi tamamlanmış olur. 


DHI SAÇ EKİMİNİN ARTILARI VE EKSİLERİ
DHI saç ekiminde, kanal açılan ekim yöntemlerine göre daha az kanama olur. Traşsız ekim isteyen ve kozmetik görüntüyü dert eden hastaların tercihidir. Ekimden sonra yara iyileşmesi birkaç gün daha erken olur. Saçları açı ve yön vermek kanal açımında tecrübesiz cerrahlar için daha kolaydır. 3 000 den fazla greft transfer edilecek ise diğer yöntemler daha başarılı sonuçlar verebilmektedir. Bir çok kaynakta daha Dhi saç ekimi ile daha yoğun bir ekime ulaşabileceği belirtilse de Smile Hair Clinic’te cerrahlarımız safir saç ekimi ile aynı yoğunluğa rahatça erişebilmektedir. Özellikli materyaller kullanıldığı için daha maliyetlidir.
 

Yorumlar (0)