banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Çorum tam donanımlı diş hastanesine kavuşuyor

banner1357

Çorum’da hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) kapatılarak yerine tam donanımlı Diş Hastanesi yapılacak.AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’ın, Çorum’da misafir ettikleri Sağlık...

SAĞLIK 08.01.2018, 16:06
12
Çorum tam donanımlı diş hastanesine kavuşuyor
banner1353
banner1375

Çorum’da hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) kapatılarak yerine tam donanımlı Diş Hastanesi yapılacak.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’ın, Çorum’da misafir ettikleri Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’la yaptıkları görüşmenin şehre olumlu yansımaları devam ediyor.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesince devralınacak Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenci yurdu bloklarına müstakil Kanser Tedavi Merkezi ve Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi’nin kurulması kararından sonra yeni bir gelişme daha yaşandı.

Milletvekili Ceylan ve İl Başkanı Karadağ’ın verdiği bilgiye göre, Çorum’da Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tam donanımlı Diş Hastanesi statüsüne getirilecek. Bahabey Caddesi üzerindeki mevcut ADSM yıkılarak yerine modern bir diş hastanesi inşa edilecek. Diş Hastanesinde diş hekimi, ortodontist, çene ontoloji, peri ontoloji, her türlü protez ve çene cerrahlarının görev yapacağı poliklinik, ameliyathaneler, yataklı tedavi merkezi bulunacak. Hastanede diş hastalıkları ve tedavisine yönelik her şey yapılabilecek.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ile yaptıkları görüşmede Çorum’a Diş Hastanesi yapılmasının onayını aldıklarını söyledi. Ceylan, tam donanımlı hastanede tüm tedavi imkanlarının bulunacağını, diş hastalıkları ve tedavisi için büyükşehirlere sevk yapılmasına gerek duyulmayacağını ifade etti.

Bir süre önce Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin Alkan ile görüşerek Diş Hekimliği Fakültesi’nin açılmasını talep ettiklerini, söz konusu talebin YÖK’e bildirildiğini hatırlatan Milletvekil Ceylan, Sağlık Bakanı Demircan’la yaptıkları görüşmede de Diş Hekimliği Fakültesi’nden bahsettiklerini hatırlatarak, ”Bakanımızdan Çorum’da hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yerine tam donanımlı Diş Hastanesi kurulmasını istedik. Üniversite bünyesinde açılacak Diş Hekimliği Fakültesi ile Diş Hastanesinin entegre olarak birlikte çalışacağını aktardık. Bakanımızda talebimizi uygun görerek bugün itibariyle onayladı. Kendisine Çorumlu hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
26°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Temmuz 2020
İmsak 03:14
Güneş 05:09
Öğle 12:46
İkindi 16:44
Akşam 20:13
Yatsı 21:59