banner1571

banner1567

banner1526

banner1345

banner1496

banner1324

Beyaz saç ekilir mi ?

Beyaz Saç ekilir mi ? beyaz saç ektirmeyi düşünen, ancak saçlarında fazla beyazlar olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri beyazlaşan saçlara saç ekimi yapılıp, yapılmayacağıdır. Beyazlaşan saçlara saç ekimi yapılmaktadır.

SAĞLIK 10.01.2021, 10:46
90
Beyaz saç ekilir mi ?


BEYAZ SAÇ EKİLİR Mİ ?

Beyaz saç ekimi yapılması mümkündür. Beyaz saç ekimin siyah, kahverengi ve sarı saç ekiminden her hangi bir farklı bulunmaz. Beyaz saç ekimi sonunda doğal sonuçlar elde edilirken, FUT, FUE veya mikro ekim teknikleri ile sağlıklı saçlara ulaşılması mümkün hale getirilir. Bu teknikler kapsamında beyaz saç ekimi için farklı tipte saç kanalları açılarak, doğal görünüme, doğru yönde çıkan saç tellerine, donörler ile tam uyumlu büyüme alanlarına, estetik bir ön saç hattına ulaşılır.


BEYAZ SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR ?
Ekim öncesi planlama çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Beyaz saçlar özellikle ense ve kulak üstü bölgelerde daha çok görülmektedir. Planlama yapılırken bunlara dikkat etmek gerekiyor; Donör bölgeden alınacak saç köklerinin rengi, Ekim yapılacak bölgedeki saç köklerinin rengi, Toplanan köklerin ekim yapılacak bölgeye yerleştirilirken uyum sağlanması, Yukarıda belirtilenlere dikkat edilirse doğal görünüm sağlanmış olacaktır. Ortalama saç ekimi işlemi 4-7 saat arası sürmektedir. Ancak beyaz saçlara ekim yapılırken süre daha uzun olabilir. Saç kökleri renklerine göre ayrıldığı için operasyon süresi de uzamaktadır.

Yorumlar (0)