doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Saç Dökülmesi Sorununuz Mu Var? Bu Yağı Deneyin…

Saç-Dökülmesi-Sorununuz-Mu-Var-Bu-Yağı-Deneyin...-1
Daha Fazla Göster

Saç Dökülmesi Sorununuz Mu Var? Bu Yağı Deneyin… Saç dökülmesini durduran lavanta yağı, aynı zamanda saçları uzatıyor. araştırma sonuçlarına göre yapılan testler lavanta yağının saç bakımı için önemini vurguluyor.

Saç dökülmesi birçok nedene bağlı olarak geçekleşebilir. Topumda kadın veya erkek birçok kişi saç dökülmesi sorunu ile karşılaşıyor. Yapılan yeni bir araştırma, saç dökülmesiyle mücadele etmemizi sağlayacak bazı yeni çözümler buldu. Araştırmaya göre lavanta yağı, saç dökülmesini önlemede umut vadediyor. Gelin lavanta yağının saç dökülmesine olan etkisine bakalım.

ÖZGÜVENİ ZEDELİYOR

Saç dökülmesi, yalnızca fiziksel görünümümüze zarar vermez, aynı zamanda özgüveni de zedeleyebilir. Bu durum saç dökülmesi yaşayan kişilerin bu sorundan kurtulması için türlü türlü yöntemlere başvurmasına neden oluyor. Doğal ürünler ise kolay erişilebildikleri ve genellikle şiddetli yan etki içermedikleri için daha çekici geliyor.

FARELER ÜZERİNDE DENENDİ

Lavanta yağı, güzel kokusuyla meşhur lavanta bitkisinden elde edilen esansiyel bir yağdır. Akne gibi cilt şikayetlerini hafifletmek için yaygın olarak kullanılan lavanta yağının faydaları saç dökülmesine kadar uzanabiliyor.

Yapılan araştırmalarda dişi farelerde lavanta yağının saç uzatma etkilerini belirledi. Lavanta yağı, dört hafta boyunca günde bir kez, haftada beş kez olacak şekilde farelerin sırtlarına topikal olarak uygulandı. Saç folikülü sayısı, dermal kalınlık ve saç folikülü derinliğindeki değişiklikler gözlendi.

SAÇ UZAMASINI TEŞVİK EDİYOR

Express’te yer alan habere göre, saç folikülünün tabanında yer alan dermal doku saç büyümesinden sorumludur. Araştırmanın sonunda, lavanta yağı sürülen farelerin saç folükülü önemli ölçüde arttı, derinleşti ve dermal tabakaları kalınlaştı.

Araştırmacılar lavanta yağının saç uzamasına etkisine dair şu açıklamayı yaptı:

Elde ettiğimiz sonuçlar, lavanta yağının belirgin bir saç uzamasını teşvik edici etkiye sahip olduğunu gösterdi. Lavanta yağı saç uzamasını teşvik edici bir ajan olarak uygulanabilir.

UZMANA DANIŞMAYI İHMAL ETMEYİN

Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız öncelikle uzman bir doktora görünmenizde ve dökülmenin nedenini bulmanızda fayda var. Asla bir uzmana danışmadan saç dökülmesine yönelik doğal ya da medikal tedaviler uygulamaya çalışmayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir