banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Rize'de kargalar 5-6 kişiyi yaraladı!

Rize'de yerde yatan yavru kargayı kenara koymak isteyen İlknur Civil adlı kadına yetişkin kargalar saldırdı. 

RİZE 16.05.2019, 11:16 Ceylan
Rize'de kargalar 5-6 kişiyi yaraladı!

Rize'de meydana gelen olayda, çalıştığı yerden öğle paydosuna çıkan İlknur Civil yerde yatan bir karga yavrusu gördü. Yavurunun yaşayıp yaşamadığını kontrol etmek isteyen Civil, kargayı yoldan alıp kenara koymak istedi. Bunun üzerine, ağaçta bekleyen anne ve 2 yetişkin karga Civil'e saldırdı. Civil saldırıyı hafif şekilde atlatırken, olayın ardından ünlü yönetmen Alfred Hitchcock'un 'Kuşlar' isimli gerilim filmi akıllara geldi.

Civil “Başıma gelen olay korku filmlerinin sahnelerinde olur ya onun küçük bir sahnesi gibiydi. Her zamanki gibi iş yerinden öğle paydosu için çıktık ve yerde karga yavrusunu gördüm. Haliyle annelik duygusuyla alıp kenara bırakma düşüncesi oluştu. Yaklaşınca korktum tabi. Saldırır mı düşüncesi taşıyarak ayağımla kontrol etmek istedim. Aslında alıp kenara bırakacaktım ama o sırada büyük bir dehşetle ve şiddetle arkadan karga saldırdı. Arkama döndüğümde 3 karga birden saldırıyor. Neticesinde tabi koşarak başımı kollayarak kaçmaya çalıştım ama sonrasında çok korktum. Sonrasında Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerine bilgi verildi. Geldiler ve yavruyu aldılar. Buradaki bir ağaçta yuvası bulundu ve yerine konulduktan sonra bir sükunet oluştu” dedi. 

5-6 kişi yaralandı

İş arkadaşlarının da aynı kargalar tarafından saldırıya uğradığını iddia eden Civil, “5-6 kişi yaralandı. Ciddi yaralananlar da oldu. Başından kan akanlar oldu. Çeşitli hastanelere gidenler oldu. Kuduz aşısı olan, çeşitli tedavi alanlar da oldu. Ben omuzumdan aldım darbeyi ama hırka giydiğim için hafif bir tırmalama oldu. Ama hala bir ağrım var” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
19°
açık
Namaz Vakti 22 Eylül 2019
İmsak 04:50
Güneş 06:15
Öğle 12:32
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:59