Hilas Otel

Çelik İnşaat

Karadeniz zekası görenler inanamıyor

Rize'nin Çayeli ilçesinde bulunan caminin altından geçen yol görenleri hayrete düşürüyor.

Karadeniz zekası görenler inanamıyor

Karadeniz'de yapılan ilginç tasarımlar Türkiye gündemine oturmaya devam ediyor. Son olarak Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Güzeltepe köyünde Hanifli Camisi'nin altından geçen yolla ilgi gördü.

300 haneli köyde cami yapılması için uygun alan bulunamayınca yola cami yapıldı. Caminin altına ise köyün yolu yapıldı.

Güzel Tepe Köy Muhtarı Oğuz Dereci yaptığı açıklamayla “Burada araziler engebeli olduğu için caminin yapılmasına en uygun yer olduğu düşünülerek, eskilerimiz camiyi buraya yaptı. Güzel de bir cami yapmışlar. Caminin altından yol geçiyor. Yolun hemen üzerinde olduğu için vatandaşlarımız da daha iyi bulur camiyi ve gelip rahatlıkla namazını kılar burada. Yapanlardan Allah razı olsun” dedi.

Muhtar Dereci, "Buranın boyu 3 metre 50 santimdir. Beton araçları geldiğinde onların boyu 3 metre 75 santim oluyor. Üstü birkaç kez vurdu araçların. Ondan dolayı önce lastiklerinin havalarını indiriyor çocuklar, öyle geçebiliyor beton mikserleri altından” diye konuştu.

Nezir Şişman isimli vatandaş ise yaptığı açıklamada “Cami görmemiştim ama bu şekilde ev görmüştüm. Tabi böyle şeyler dikkat çekiyor. Tabi burası Rize, Rizeli'den her şey beklenir. Yolu caminin altından yapmışlar, caminin üzerinden yaptıklarını bile görürüz yakında” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER