Resmi Gazete'de yayımlanan kararla eczacılar kar oranları artırılırken ilaçlara da zam geldi.

İLACA YÜZDE 25 ZAM 

Resmi Gazete’de yer alan Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar’a göre ilaçlara zam yapıldı. Madde 2’ye eklenen geçici bir madde ile, beşeri tıbbi ürünlerine fiyatlandırılmasında kullanılan Türk lirası cincinden bir Euro değerinin, 2022 Temmuz’da yüzde 25 artırıldığı belirtildi.

ECZACILARIN KÂR ORANI ARTTI

Öte yandan Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre eczacıların kâr oranları artırıldı. Konuya ilişkin kararda "Beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılacak Türk Lirası cinsinden 1 (bir) Avro değeri; 2022 yılı Temmuz ayında yüzde 25 arttırılır. Bu artış uygulanırken 3 üncü maddenin üçüncü fıkrasında yer alan mahsuplaşma işlemi ürünlere uygulanmaz" denildi.

Obezite Nedir? Endokiroloji Ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç Dr. Türkan Mete  Kanal S Ekranlarında Anlattı Obezite Nedir? Endokiroloji Ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç Dr. Türkan Mete  Kanal S Ekranlarında Anlattı

Buna göre ilaçların depocuya satış fiyatının 100 TL’ye kadar olan kısmı için eczacı kârı yüzde 25’ten yüzde 28’e, 100-200 TL arasında olan kısmı için yüzde 16’dan yüzde 18’e ve 200 TL üstünde kalan kısmı için yüzde 12’den yüzde 13’e çıkarıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.