Samsun'un da aralarında bulunduğu 18 ilde tesis edilecek enerji nakil hatlarının güzergahlarına isabet eden taşınmazlar, acele kamulaştırılacak

Samsun'un da aralarında bulunduğu 18 ilde tesis edilecek enerji nakil hatları kapsamında bazı taşınmazlar için acele kamulaştırma kararı alındı. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlandı. 

Samsun'da Prof. Dr. Şevket Özkaya açıkladı: "Kovid aşısının böyle bir yararı daha var" Samsun'da Prof. Dr. Şevket Özkaya açıkladı: "Kovid aşısının böyle bir yararı daha var"

18 İL İÇİN KARAR ALINDI

Buna göre, Adana, Afyonkarahisar, Konya, Ankara, Bartın, Bilecik, Eskişehir, Hatay, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kütahya, Mersin, Nevşehir, Samsun, Sivas, Uşak ve Zonguldak sınırları içinde tesis edilecek çeşitli enerji nakil hatlarının yapımı amacıyla, detayları ilanda belirtilmiş güzergaha isabet eden taşınmazlar, elektrik dağıtım tesis yerleri mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahaları ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü'nce acele kamulaştırılacak.

Ayrıca TEİAŞ Genel Müdürlüğüne ait "400/154 kV Seydişehir TM İrtibat Hatları Projesi" güzergahına isabet eden taşınmazların direk yerlerinin mülkiyet şeklinde, iletken salınım gabarisinin ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle, söz konusu genel müdürlük tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.