Serbest dalış rekortmeni milli sporcu Birgül Erken, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla hem anı dalışı hem de başlattığı proje kapsamında Samsun'da genç yetenekleri keşfetmek için çalışma gerçekleştirdi.

SAMSUN'DA İLKTİ 

Hafta için her gün saat 09.00'da Kanal S ekranlarında yayınlanan Şennur Şenyer'in sunumu, Sefa Aşar'ın yorumu ile Uyan Samsun programına Serbest Dalış Dünya Rekortmeni Birgül Erken, konuk oldu. Erken hem 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla hem de Birgül Erken ile Edirne'den Kars'a Serbest Dalış Şampiyon Avı Projesi dolayısıyla Samsun'da olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Erken, " Deniz benim ait olduğum yer. Milli sporcu olarak, ülkemi temsil ettiğim yer. Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini Samsun'dan başlatmasından dolayı, Samsun çok özel bir şehir. 19 Mayıs'ta biz bir anı dalışı gerçekleştirmek istedik. Sahil Güvenlik Komutanlığı, sağ olsun çok desteklediler. Onların daha önceden dalış turizmi adına batırdığı SG125 gemisinin batığına girdik. Komutanlık personelleri bize eşlik ettiler ve dev bir bayrak açtık. Samsun'da bu bir ilkti" dedi.  

Samsunspor Eski Kulüp Başkanlarından Hakkı Tomaç divan başkanı oldu! Samsunspor Eski Kulüp Başkanlarından Hakkı Tomaç divan başkanı oldu!

BOYNUMUZUN BORCU

Samsun'un misafirperverliğinden çok mutlu olduğunu ve yeni yetenekleri keşfetmenin heyecanını yaşadığını Erken, "Samsun'a gelişimin ana sebebi, 'Birgül Erken ile Edirne'den Kars'a Serbest Dalış Şampiyon Avı' projesiydi. Gelmişken de anı dalışını gerçekleştirdik. Bu anlamda da 6 ilde toplamda 150 gence serbest dalış öğreteceğim. Geleceğimizin teminatı gençlere el vermek, bizim elde ettiğimiz bilgi ve becerilerin zekatı gibidir. Bu görev boynumuzun borcudur. Samsun'da 4 buçuk dakika nefesini tutan bir öğrencimiz çıktı. Beni çok heyecanlandırdı. Bu anlamda çok verimli, doyumlu ve anlamlı bir eğitim sürecini tamamladık. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun bizzat desteğiyle hayata geçen bu projede başta Soylu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. Erken, proje kapsamında 21-22 Mayıs'ta Trabzon'da, 25-26 Mayıs'ta da Adana'da olmayı planladıklarını kaydetti. Esra VURAL

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.