banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1496

banner1534

20.11.2020, 09:18 40

Reklamın böylesi de var…

Merhaba kıymetli okuyucularım; bir bayrağa sahip olmak kolay değil. Bayrak, yaşama sevincimizin övüncüdür.

Özellikle Amerikan filim ve dizilerinde, dikkatimi çeken bayraklarını en önemli anda resmetmeleri daha doğrusu burası Amerika ve bu bayrağında Amerikan bayrağı olduğunu tüm dünyaya öyle veya böyle bir şekilde göstererek öğretmeleridir.

Ya bizler; dizilerimizi dünya pazarlarında boy gösterdiğini, dizide yer alan oyuncuların o ülkelere gittiklerinde etraflarının sarıldığını ve sevgi çemberi oluşturduklarını yazılı ve görsel basından izliyor ve okuyoruz.

Fakat bazı dizilerimizde Türk Bayrağı gösteriliyor, bazılarında ise hiç gösterilmiyor.

Özellikle o dizilerin çekildiği yerlerdeki tarihi ve görsel yerlere bayrağımızı da ekleyerek bütünleştirmeliyiz ki, insanlar ülkemizi bu film veya dizi içindeki görseller sayesinde tanımalarına neden oluruz.

Kazancımız ne olur derseniz? Ülkemizi tanıtmak amacıyla harcanan paraların yapamadığı reklamı, bu diziler sayesinde yaparız ve ülkemizde bu sayede bacasız gelir elde ederek, turizme katkı sağlarız.

Ayrıca ATAMIZ bayrak konusunda ne söylemiş?. Buyurun birlikte okuyalım.

Atatürk, ‘Bayrak bir milletin özgürlük alâmetidir. Düşmanın da olsa hürmet lâzımdır.’ sözleri ile bayrağın kutsallığını dile getirmiştir.

Bunun en anlamlı örneğini, İzmir’deki davranışı ile göstermiştir. Atatürk İzmir’in kurtuluşundan sonra geldiği İzmir’de önüne bir yol halısı gibi serilen Yunan Bayrağı’nı görünce sebebini sormuş; kendisini karşılayanlardan birinin ‘Yunan Bayrağı paşam! Yunan Kralı Konstantin, buraya ilk girerken Türk Bayrağı’nı çiğneyerek geçmişti.’ cevabını vermesi üzerine,

Atatürk; ‘Hata etmiş! Ben bu hatayı tekrar edemem. Bayrak, milletlerin şerefidir. Ne olursa olsun yere serilemez ve çiğnenemez.’ diyerek Yunan Bayrağı’nı çiğneyerek geçmeyi reddetmiştir.

Türk Bayrağı; Türk devletinin, Türk milletinin onurunu temsil ettiğinden, onu korumak her Türkün vazifesidir.

Dolayısıyla Türk Bayrağı sökük, yırtık, kirli bir halde bırakılmaz ve kullanılmaz; oturulacak veya basılacak bir yere serilmez. Bayraktan örtü, perde vs. yapılmaz.

Sonuç olarak; vatanın tüm topraklarında dalgalanan Türk Bayrağı’nı halkımızın göz bebeği gibi korumaları, askerlerimizin Türk sancağını canından aziz bilerek son erine
kadar şehit olmadıkça düşmana bırakmayacağına dair ant içmeleri, bayrak ve sancağın paha biçilmezliğinin kanıtıdır. Mustafa Kemal ATATÜRK.

İnsanın ilim ve edebi, en büyük varlığıdır. Eskimez, çürümez, kaybolmaz.( Mevlana)

Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. ( Kazım İLHAN)

Bu sözün ne kadar önemli olduğunu konular işlendikçe fark edeceğimizden eminim. Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. (Kazım İLHAN)

Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın...

Yorumlar (1)
GÜLSEN Yalçın 3 gün önce
Ellerine sağlık çok güzel anlatmışsın severek takip ediyorum ve okuyorum