doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Reeder’dan Samsun’a Dev Yatırım

reederden-samsuna-dev-yatirim-2910
Daha Fazla Göster

Reeder’dan Samsun’a Dev Yatırım Yerli teknoloji firması Reeder, Karadeniz Bölgesi’nin yazılım konusundaki ilk Ar-Ge merkezini Samsun’da kuruyor

Yerli teknoloji firması Reeder, 50 milyon TL yatırımla yazılım konusunda Karadeniz Bölgesi’nin ilk Ar-Ge merkezini Samsun’da kuruyr. Reeder kurucusu Sezen Sungur Saral, “İkinci fabrika yatırımına da hazırlanıyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2021 10 29 at 16.49.53 1 Ana Manşet

KARADENİZ’DE İLK OLACAK

Yerli teknoloji firması Reeder, 50 milyon TL yatırımla Karadeniz bölgesinin yazılım konusundaki ilk Ar-Ge merkezini kuruyor. Samsun’da Reeder fabrikasının içinde kurulan merkezde 30 mühendis istihdam edilecek. Reeder Kurucu Ortağı Sezen Sungur Saral, “Karadeniz’de yazılım alanında ilk araştırma merkezi olacak. Ayrıca ikinci fabrika yatırımına hazırlanıyoruz. İlk etapta 50 milyon TL, 2023 yılına kadar da 80 milyon TL’lik yatırım yapmış olacağız” dedi.

WhatsApp Image 2021 10 29 at 16.49.53 Ana Manşet

İKİNCİ FABRİKA YOLDA

Saral, Samsun’da ikinci fabrikanın 2022’nin ilk çeyreğinde açılacağını aktardı. Saral, şu anda ayda 600 bin adetlik üretim yaptıklarını, yeni fabrikayla üretim miktarının yılda 2 milyon adedi bulacağını kaydetti. Saral, “Akıllı saat ürettik çok ilgi gördü. İlk akıllı bileklik gelecek haftalarda çıkacak. Temizlik robotu Alfreed kısa süre içinde satışa çıkacak. Ayrıca yerli üretim drone ve e-scooter planlıyoruz” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 10 29 at 16.49.52 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. 3 hafta önce

  reeder p13 blue 32 gb aldım eşim çokta memnun yalnız bir eksiği var NFC olur ise süper olur 64 gb tınıda kendime düşünüyorum ama dediğim gibi NFC yazılımına ilave ederseniz hemen alırım.

 2. 3 hafta önce

  Güzel böyle haberleri çok özmiştik başarılar dilerim

 3. 3 hafta önce

  Biz yeni bir oluşum olan Samsun Birlik ve Dayanışma meclisi olarak olarak Samsun’umuzun çağdaş bir tarım, tarım aletleri, balıkçılık ve teknolojide önderlik yapılması zorunluluktur diye belirlemiş ve etkinliklerimizi tarımda başlatmıştık.
  Bu haberi duyunca gözlerim yaşardı, mutluluk duydum. Üstelikte yerli bir işletme olulunuz etkili oldu.
  Sizleri ziyaret etmeyi, ürünlerinizi ve yapacaklarınız konusunda üyelerimizi bildirmeyi Samsun adına bir görev biliriz.
  Sağolun, var olunuz.

 4. 3 hafta önce

  Çevremde bi tane reeder tel, tablet kullanan görsem alcam, kime satıyorlar 600 bini çok merak ediyorum…var mı reederı olan?