doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Protestocular Başkan Demir’e Seslendi :’Zammı Geri Al’

Protestocular-Başkan-Demir'e-Seslendi
Daha Fazla Göster

Protestocular Başkan Demir’e Seslendi :’Zammı Geri Al’ Su Zammı Geri Alınsın Platformu üyeleri bugün, SASKİ tarafından su ve sayaç okuma bedeline yapılan zamların mahkeme tarafından verilen iptal kararına ilişkin ve ödenen tutarların vatandaşa iade edilmesi için Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelecek

Su Zammı Geri Alınsın Platformu üyeleri, SASKİ’nin yüzde 25’lik artış, yüzde 150 sayaç okuma ücreti ve TÜFE zammını mahkemenin iptal etmesiyle ilgili, kararın uygulanması ve ödenen tutarların vatandaşa iade edilmesi için bugün Büyükşehir Belediyesi önünde toplanacak.

“HUKUKSUZ BULUNDU”
DİSK EMEKLİ SEN Samsun Şube Başkanı ve Su Zammı Geri Alınsın Platformu Sözcüsü Tacettin Aydın, “şu ifadelere yer verdi: “2019 yılı haziran ayında Samsun Büyükşehir Belediyesinin Suyun kullanım bedeline yapmış olduğu afaki zam kararı, Samsun 2. İdari Mahkemesi tarafından hukuksuz bulunarak iptal edilmiştir. Bu mahkeme Kararının uygulanması ve yersiz tahsil edilen tutarların tüketicilere iadesi için Samsun Su Zammı Geri Alınsın Platformu tarafından bugün saat 15.00’te Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yapılacaktır.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir