doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Profesyonel Makyaj Hiç Bu Kadar Pratik Olmamıştı!

Profesyonel-Makyaj-Hiç-Bu-Kadar-Pratik-Olmamıştı!
Daha Fazla Göster

Profesyonel Makyaj Hiç Bu Kadar Pratik Olmamıştı! Pandemi sonrasında da hızla hazırlandığımız görüntülü toplantıların günlük yaşamda da hızlandırdığı bir makyaj rutinine adım atmış oluyoruz. Bu süreçte profesyonel görünüme sahip bir makyajın bize 6 hızlı adıma göz atın.

Her gün makyaj malzemeleri arasında uzun vakitler harcamaktan yorulduysanız profesyonel makyajınızı 5 temel adıma indirebilirsiniz.

Hint bir makyaj sanatçısı olan Gitanshi Dua’nın 5 hızlı adım sayesinde dakikalar içinde hazırlanmayı da kolay hale getiriyor. İşte o pratik aşamalar…

611e4dcfae298bbe1039d6ed Güncel

İLK SIRADA NEMLENDİRME VAR

Herhangi bir rutinin ilk ve şüphesiz en önemli adımı cildinizi temizleme ve nemlendirme ile hazırlamaktır. Temizleme işlemini doğru yaptığınızdan ve cildinizin iyi nemlendirildiğinden emin olun.

Bu durum, makyaj uygularken çalışmak için sağlam bir zemin sağlayacaktır.

Sabahları nemlendirme, cildi gün boyunca nemli tutar ve daha uzun süre elastikiyetini korumasını sağlar. Nemlendirmek için jel, krem veya losyon kullanabilirsiniz.

CİLT TONUNU EŞİTLEYİN

Kapatıcı her zaman gerekli değildir, ancak biraz daha fazla kapamaya ihtiyacınız olduğunda uygulamak daha pürüzsüz bir makyaj görünümü sağlayacaktır.

Lekesiz bir cildiniz yoksa kapatıcı, makyaj çantanızın olmazsa olmazı. İdeal olarak kusurları etkili bir şekilde gizlemek için koyu halkalar, akne izleri veya lekeler üzerinde kremsi kapatıcıyı tercih edin.

Kusursuz bir bitiş ve doğal bir görünüm elde etmek için kapatıcıyı parmak uçlarınızla uygulayın.

611e6bd666a97c9d95c9fa6c Güncel

BB ve CC KREM UYGULAMASI

Makyaj çantanızda bir BB kreminiz varsa, fondötene ihtiyacınız olmaz çünkü BB kremler de nem ve SPF ile bir arada sunulur.

Cildinizin nem seviyesini dengelemek ve cildinize eşit bir ton vermek için fondöten yerine BB kremi tüm yüzünüze uygulayın.

Bu hafif BB kapatıcılık formülü, günlük kullanım için idealdir, çünkü hem fondötene benzer şekilde cilt tonunuzu eşitler hem de fondötenden farklı olarak pürüzlü bir görünümü engeller veya ince çizgilere dolmadan çizgisiz bir yüz sunar.

GÖLGELER VE IŞILTI İÇİN ALLIK UYGULAYIN

Artık cilt tonunuz yerine oturduğuna göre, elmacık kemiklerinize yumuşak pembe veya nötr renkli bir allık ekleyin.
Allık dokunuşu, hatlarınıza dikkat çeker ve yüzünüze zarif ve resmi bir görünüm kazandırır.
Allıklarınız yoksa veya allıklarınız bittiyse allık yerine en sevdiğiniz ten rengi veya pembe şeftali rujunu kullanın.

GÖZLERİNİZİ MUTLAKA VURGULAYIN

Maskara, kirpiklerinize, göz kapaklarınıza ve kaşlarınıza kullanılabilecek çok amaçlı bir makyaj ürünüdür.

Evden çalışırken hızlıca hazırlanırken zamandan tasarruf etmek için idealdir. Kirpiklerinizi koyulaştırmak ve uzatmak için maskara çubuğuyla kalın bir kat maskara uygulayın.

Gözlerinizi belirginleştirmek için sürme ve göz kalemi de kullanabilirsiniz, ancak çizgiyi ince ve kesin tutun, çok dramatik bir görünümden kaçının.

611e532d66a97c9cd62f6267 Güncel

SON RÜTUŞ İSE DUDAK VURGULAMA

Sadece bir dudak rengi dokunuşuyla, makyajınızı anında yeni bir düzeye yükseltebilirsiniz.

Cesur bir dudak yerine, bebek pembesi veya dut gibi hafif bir ton deneyin. Bu renkler evrensel olarak çekicidir ve sabah hazırlanmak için bir saatinizi ayırmış gibi görünmenize neden olmaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir