banner595

MHP'nin Amasya mitingi

- Genel Başkan Bahçeli: (2) - "Mart ayında bin 400, eylül ayında bin 400 lira olmak üzere yılda toplam 2 bin 800 lira emekli destek ödeneği almak için bizimle yürüyün" - Esnafımızın emekli aylığından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması için kararlı adımlarla yürüyoruz. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceğiz, emekli aylığı hesabındaki refah payını mutlaka yükselteceğiz"

MHP'nin Amasya mitingi

- Genel Başkan Bahçeli: (2) - "Mart ayında bin 400, eylül ayında bin 400 lira olmak üzere yılda toplam 2 bin 800 lira emekli destek ödeneği almak için bizimle yürüyün" - Esnafımızın emekli aylığından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması için kararlı adımlarla yürüyoruz. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceğiz, emekli aylığı hesabındaki refah payını mutlaka yükselteceğiz"

13 Mayıs 2015 Çarşamba 19:08
MHP'nin Amasya mitingi

AMASYA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  mart ve eylül aylarında bin 400'er lira olmak üzere,  yılda 2 bin 800 lira emekli destek ödeneği almak için partisiyle yürünmesini istedi. 

Bahçeli, partisinin Anıt Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, MHP'nin ön isminin şeref, soy isminin ise namus olduğunu, böyle bilip böyle inandıklarını söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, "PKK ile Türkiye'yi paylaşmak, çözülmeyi milli birlik projesi olarak yutturmaya çalışmak şerefli olmanın neresinde yazılıdır" sorusunu yönelten Bahçeli, söyle konuştu: 

"Teröristlerle pazarlık yapmak, PKK'ya söz ve vaat vermek şerefli olmakla nasıl izah edilecektir? Türklüğe düşmanlık yapmak, Amasya'nın emanetlerine yüz çevirmek nasıl bir şeref anlayışıdır? İslam'la kandırmak, Allah'ın yüce kitabını siyasete malzeme yapmak hangi şerefin sonucudur? On binlerce vatan evladının kanını döken bir caniyi parlatmak, teröristleri alkışlayıp milliyetçileri ve Türklüğü yuhalatmak şerefli olmakla nasıl bağdaştırılmaktadır? Müslüman katline onay verip, BOP'a mihmandarlık yapmak şerefli olmakla nasıl izah edilecektir? Davutoğlu, gel bu şeref meselesini bir kenara koy. Gel 17-25 Erdoğan gibi altından kalkamayacağın yükü omuzlama. Çünkü siz ve zihniyetiniz şerefe en ağır operasyonu yıllardır yaptınız. Çünkü siz şerefsizliğin markası oldunuz. Bize milliyetçilik öğretecekmiş. Almanya'da demiştim, yine diyorum. Fındık kurdundan bozkurt olmaz, haçlılarla emel ve hedef birliği yapandan şeref çıkmaz. Davutoğlu geçmiş olsun sana. Sen şeref ve milliyetçilik trenini uzun zaman önce kaçırdın."

Bahçeli, AK Parti iktidarında hukuk skandallarının patlak verdiğini iddia ederek, insanların bir gün tutuklu, bir gün serbest olduğunu, sabahın köründe sözde operasyonların yapılarak insanların derdest edildiğini savundu.

- "Kim yalancı, kim dürüst iç içe girmiştir"

Bahçeli, davaların yanlış, hakimlerin kuşkulu, savcıların tutarsız, sanıkların şaşkın, avukatların çaresiz, tanıkların yalancı, delillerin sahte olduğunu savunarak, şunları kaydetti:

"AKP zihniyetinin parmağı, adaletin gözüne girmiştir. Mahkemeler garabet kumpanyasıdır. Deyim yerindeyse tilkiler savcı olmuş, tavuklar tanıktır. Canavar yargıç kürsüsünde, kuzular sanıktır. Kim haklı, kim haksız birbirine geçmiştir. Kim yalancı, kim dürüst iç içe girmiştir. Masum musun, mahkum musun belli değildir. Sanık mısın, tanık mısın, birilerinin keyfine kalmıştır. Nerede AKP orada haksızlıktır, Nerede AKP orada pisliktir. Nerede AKP orada rezilliktir. İşin özeti budur. AKP saltanatının adaletinde, bir gün önce vatan kahramanısın, ertesi gün hain. Bir gün önce darbecisin, ertesi gün mazlum. Bir gün önce el öpülen, ziyaretine gidilen yüce din alimisin, ertesi gün AKP'ye rakip paralel örgütün gizli şefisin. Bir gün önce mübarek bir Allah dostusun, dillerinde övgüleri bitmeyen, bir gün sonra Erdoğan'ın işine gelmediği anda maazallah oluyorsun hoca görünümlü şaklaban. 

Yeri gelir Pensilvanya'ya bakanlar kafileyle gider, milletvekilleri gönderilir, 'Ne istediler de vermedik' denilir. Yeri gelir dün övülenler, el üstünde tutulanlar Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’ne legal görünümlü illegal örgütler olarak yazılırlar. Bu vesileyle buradan bütün Allah dostu mübarek zatlara sesleniyorum. Türkiye’de şu anda gerçekleşenlerden ibret alınız. Bilesiniz ki aynıları yarın sizin de başınıza gelebilecektir. Bugünkü inanç istismarcılarının sizi de şaklaban, şarlatan, işbirlikçi, paralelci ve hain olarak suçlamaları yakındır. Sizleri tıpkı darbeciler gibi yargılamaları zaman meselesidir. Gelin bu korku ile yaşamayın. Gelin bu baskının buhranını bir kez daha denemeyin. Sizlere saygı duyuyoruz, sizleri önemsiyoruz."

- "Dinimizi çarpıtan müşriklere hep birlikte karşı koyalım"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, inançların nasıl yaşanacağına karar vereceklerin kendileri olmadığını söyleyerek, "Hepinize aynı mesafede olacağız. Gelin, Milliyetçi Hareket'in uzlaşmacı ve inançlara saygılı kadrolarına itimat edin. İnançlarınızın gereğini sonuna kadar özgürce yaşayın ve AKP'nin istismar felaketini hep beraber sonlandıralım. Bu haram kervanına, bu ihanet furyasına, milli ve imanlı kalplerle direnelim. Dinimizi çarpıtan müşriklere hep birlikte karşı koyalım" dedi. 

Bahçeli, Amasyalıların, 26 gün sonra sandık önüne gittiklerinde tarihi bir tercih yapacaklarını, huzur, emniyet, barış, şeref, haysiyet ve kudret için MHP’ye "Evet" diyeceklerini aktardı. 

Türkiye için tek başına MHP iktidarının gerekli olduğunu savunan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AKP'ye oy veren kardeşim, ülkemiz kötüye gidiyor. AKP, aldığı oyları kötüye kullanmış, Türkiye'yi enkaza çevirmiştir. Bunlarda hayır yoktur, bunlarda ümit yoktur, bunlarda huzur yoktur. CHP'ye oy veren vatandaşlarım, Atatürk'ün kurduğu partinin halini görünüz. Alkışçıların düştükleri acıklı manzaradan ibret alınız. Çağrım, bu defa bizimle yürüyün. Kararsız duran, henüz tercihini yapmamış kardeşim. Boşuna zaman kaybetme, MHP bil ki seninle, senin yanında. Teröre karşı, bölünmeye karşı, hırsızlara karşı, rüşvetçilere karşı bizimle yürü Amasya."

- "Türkiye ile bütünleşeceğiz"

Bahçeli, 3 Mayıs'ta seçim beyannamesini "Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek" adıyla ilan ettiklerini, zedelenen kardeşliği, incinen kalpleri, öfkeyi, kırgınlığı, artan yoksulluğu, dış politikayı onararak lider ülke Türkiye ile bütünleşeceklerini belirtti.

Emeklinin zor hayat şartlarına mahkum olduğunu, karnını doyurmakta güçlük çektiğini öne süren Bahçeli, "Emeklilerimize sesleniyorum, mart ayında bin 400, eylül ayında bin 400 lira olmak üzere yılda toplam 2 bin 800 lira emekli destek ödeneği almak için bizimle yürüyün. Esnaflarımızın emekli aylığından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması için kararlı adımlarla yürüyoruz. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceğiz, emekli aylığı hesabındaki refah payını mutlaka yükselteceğiz. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini kökten gidereceğiz" diye konuştu.

Asgari ücretle çalışanların bunalımda olduğunu, zor hayat şartlarına direndiklerini dile getiren Bahçeli, asgari ücreti net 1400 liraya çıkarıp büyük şehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği, evi olmayan muhtaç ailelere de 250 lira kira yardımı yapmak için hevesle yürüdüklerini bildirdi.

Bahçeli, MHP iktidarında imamsız ve müezzinsiz cami kalmaması için çalışacaklarını, cemevi gerçeğini de siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul ederek devlet yardımının önünü açacaklarını ifade etti. Bahçeli, köy ve mahalle muhtarlarının maaşlarının en az asgari ücret kadar yükselmesi, bin 400 lira olması için gerekeni yapacaklarını dile getirdi.

Bahçeli, partisinin çiftçilere yönelik çalışmalarını da anlatarak, başta mazot, gübre ve yem olmak üzere temel girdileri ucuzlatacaklarını ifade etti.

- "Mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz"

Mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede ÖTV ve KDV’yi tamamen kaldırmak için çalışma yürüdüklerini belirten Bahçeli, şu değerlendirmede bulundu: 

"Çiftçilerimiz, belinizi büken mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz. Tarımı canlandırmak, çiftçimizi, hayvan üreticimizi borçtan, dertten kurtarmak için bizimle yürüyecek misiniz? Hayvan üreticilerimizin yem ve kepek başta olmak üzere kullandıkları girdilerdeki KDV'yi yüzde bire düşürmek için yürüyüşümüzü hızlandıracağız. Bizimle olmaya var mısınız? Orman köylüsünün mağduriyetini gidermek için 2/B sorununu adil bir şekilde çözmek için hazırlıklıyız. Canlı hayvan kaçakçılığını önlemek, et ve sütte garanti fiyat uygulamak için heyecanlıyız. Esnaf ve sanatkar kardeşim, yeni iş yeri açtıysan meraklanma, beş yıl süreyle gelir vergisinden seni muaf tutacağız."

Bahçeli, MHP döneminde şoförlerin yeni ticari araçlarından 10 yıl kullanmak kaydıyla KDV ve ÖTV almayacaklarını, kamyon, otobüs, dolmuş ve taksi şoförlerinin çalışma sürelerinin her dört yılı için bir yıl fiili hizmet zammı alacakları vaadinde bulundu. Bahçeli, her yıl 700 bin kişiye iş imkanı sağlayıp sorunları bitireceklerini dile getirdi.

Bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacak, milli birliği ve kardeşliği güçlendirecek yeni bir anayasayı millete hediye edeceklerini anlatan Bahçeli, "Temiz siyaset, dürüst yönetim için bizimle yürü Amasya. Dik baş, tok karın, mutlu yarın için bizimle yürü. Genel seçimler, büyük milletimizi tıpkı asırlar öncesinde olduğu gibi lider ülke Türkiye ülküsüne götürecek yolun başlangıcı olacaktır" diye konuştu.  

Konuşmasının ardından vatandaşlara karanfil dağıtan Bahçeli, yanına getirilen bebeği sevdi, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

(Bitti)


Loading...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650

banner801