banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

MHP Milletvekili Karadağ’dan ‘vize’ açıklaması

banner1357

Mhp Milletvekili Yaşar Karadağ, “iki Devlet Bir Millet’e Yakışır Bir Şekilde Kardeş İki Ülke Arasındaki Vize Uygulaması 1 Eylül 2019 Tarihi İtibariyle Kaldırılıyor. Bu Azerbaycan İle İlişkilerimizin En Üst Düzeylere Geldiğinin Kanıtı Niteliğindedir” Dedi.

Politika 25.07.2019, 23:55
MHP Milletvekili Karadağ’dan ‘vize’ açıklaması
banner1353
banner1375

MHP Milletvekili Yaşar Karadağ, “İki Devlet Bir Millet’e yakışır bir şekilde kardeş iki ülke arasındaki vize uygulaması 1 Eylül 2019 tarihi itibariyle kaldırılıyor. Bu Azerbaycan ile ilişkilerimizin en üst düzeylere geldiğinin kanıtı niteliğindedir” dedi.

Iğdır MHP Milletvekili Yaşar Karadağ, Azerbaycan’ın Türkiye’ye uygulanan vizenin kaldırılması konusunda değerlendirmelerde bulundu. MHP Milletvekili Kaaradağ, “İki Devlet Bir Millet" olarak nitelendirilen Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin gün geçtikçe daha da arttığına değinerek, Azerbaycan ile Türkiye’nin tarihi, kültürü, kökeni aynı millete mensup iki ülke olduğunu, ayrı gayrılarının olmadığını, bu bağlamda vize uygulamasına son verilerek, iki ülke arasındaki serbest dolaşım olanağı sağlanmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti.

“Milletimize hayırlı olsun”

Karadağ, şunları kaydetti:

“Gerek TBMM Genel Kurulunda, gerek Bakü’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev ile birebir görüşmemde, gerek Azerbaycan Dostluk Grubu üyesi olarak katıldığım Bakü Bölgesel İşbirliği ve Güvenlik Konferansı toplantısında, gerekse TÜRKPA üyesi olarak katıldığım tüm platformlarda bizzat dile getirdiğim ve üzerinde durduğum, Azerbaycan-Türkiye arasındaki vize uygulamasının kaldırılmasına yönelik çalışmalarımız nihayet meyvesini verdi. Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, merakla beklenen müjdeyi bugün duyurdu. ‘İki Devlet Bir Millet’e yakışır bir şekilde kardeş iki ülke arasındaki vize uygulaması 1 Eylül 2019 tarihi itibariyle kaldırılıyor. Bu Azerbaycan ile ilişkilerimizin en üst düzeylere geldiğinin kanıtı niteliğindedir. Milletimize hayırlı olsun.”

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Kasım 2019
İmsak 05:49
Güneş 07:17
Öğle 12:25
İkindi 14:58
Akşam 17:22
Yatsı 18:45