banner1313

banner1300

banner1334

Kılıçdaroğlu’na Ayakkabılı Saldırı

’Emekli Buluşması’ adlı toplantıya katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir vatandaş tarafından ayakkabı fırlatıldı. Saldırganın yakın mesafeden iki kez attığı ayakkabı Kılıçdaroğlu’na isabet etmedi. Protestocu...

SİYASET 08.01.2015, 13:54
Kılıçdaroğlu’na Ayakkabılı Saldırı
’Emekli Buluşması’ adlı toplantıya katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir vatandaş tarafından ayakkabı fırlatıldı. Saldırganın yakın mesafeden iki kez attığı ayakkabı Kılıçdaroğlu’na isabet etmedi. Protestocu vatandaş, koruma görevlilerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirildi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Mövenpick Otel’de emeklilerin sorunları ve çözüm önerileri konulu toplantıya katıldı. Toplantıyı başından sonuna kadar takip eden Yunus Emrah Sermet adlı bir vatandaş, "Temiz siyaset istiyoruz" diyerek ayakkabısını çıkartarak Kılıçdaroğlu’nun oturduğu masaya doğru fırlattı. Ayakkabı Kılıçdaroğlu’nun kafasını sıyırdı. Korumalar, ikinci ayakkabıyı da fırlattıktan sonra saldırgana müdahale etti. Bu sırada Kılıçdaroğlu’nun korumaları, "Arkadaşlar nazik davranın" şeklinde uyardığı gözlendi.
Sermet’e korumalar tarafından müdahale edildiği sırada, "Sizin siyasetiniz beni yaktı. Allah hepinizin belasını versin. ’Yardım edeceğiz’ dediler, etmediler. Sahip çıkmadınız" şeklindeki sözleri duyuldu. Sermet’in, otelde bulunan bir odada korumalar tarafından tutulduğu belirtildi.
Toplantı öncesi gazetecilerin yanına gelen Sermet, "CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak’ın kardeşinin fabrikasında çalışıyorum, haklarımı alamadım" dedi. Kılıçdaroğlu’nun özel kalemiyle görüştüğünü belirten Sermet, kendisine yardım edilmediğini belirtti.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!