banner1160

Kavak'ta "Sağlıklı Beslen Dürüst Ol" projesi

SAMSUN (AA) - Kavak Yaşar Doğu İlkokulu Müdürlüğünce hazırlanan "Sağlıklı Beslen Dürüst Ol" projesinden olumlu sonuç alındığı bildirildi. Kavak Yaşar Doğu İlkokulu, Müdürü Hacı Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada,...

Kavak'ta
banner1139

SAMSUN (AA) - Kavak Yaşar Doğu İlkokulu Müdürlüğünce hazırlanan "Sağlıklı Beslen Dürüst Ol" projesinden olumlu sonuç alındığı bildirildi.

Kavak Yaşar Doğu İlkokulu, Müdürü Hacı Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilere küçük yaşta doğruluk ve dürüstlük içinde yaşamayı öğretmek için hayata geçirdikleri projede kapsamında, kantinde satıcı bulundurmadıklarını, öğrencilerin kantinden istediğini alarak parasını bıraktıklarını anlattı.

Kantinde simit ve içecek yanında meyvelerin de yer aldığını anlatan Aydın, "Okulumuzda eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra değerler eğitimine de büyük önevermekteyiz. Bundan dolayı okulumuzda öğrencilerimizin hem sağlıklı beslenmeleri, hem de değerleri yaşamaları için başında satıcısı olmayan bir kantin kurduk. Kantinimizde simit içecek ve ayrıca kiraz, erik, yenidünya gibi mevsimlik meyveler var. Öğrencilerimiz üzerinde yazılı satış fiyatına göre sanki başında satıcısı varmış gibi paralarını kumbarasına atarak yiyeceğini alıyor." dedi.

Kantini açalı 5 ay olmasına rağmen bu zamana kadar hiç olumsuz bir durumla karşılaşmadıklarını vurgulayan Aydın, projenin öğrencilerin dürüst olmasına katkı sağladığını kaydetti.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127

banner1165