banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

İYİ Parti, o seçime tek başına giriyor!

banner1357

Millet İttifakı kapsamında CHP ile işbirliği bulunan İYİ Parti'den flaş karar geldi. İYİ Parti, il meclis seçimlerine tek başına giriyor.

Politika 15.02.2019, 14:49 15.02.2019, 14:52
İYİ Parti, o seçime tek başına giriyor!
banner1353
banner1375

İYİ Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde büyükşehirler haricindeki 51 ilde İl Genel Meclisi seçimine tek başına girme kararı aldığını duyurdu.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın 81 il başkanlığına yolladığı genelgede "İYİ Parti, İl Genel Meclisi seçimlerine kendi adayları ve kendi bayrağı ile tek başına katılacaktır" şeklinde ifadeye yer verdi.

DAĞILIM TAMAM

CHP ile girilen işbirliğiyle alakalı oalrak genel bilgilere yer verilen genelgede şu ifadeler yer aldı:

"İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi'nin 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli Seçimlerde işbirliği yapacağı büyükşehirler, iller ve ilçeler belirlenmiş ve kamuoyuna ilan edilmiştir. Yetkilendirilen il başkanlarımız işbirliği yapılan illerde, işlemleri henüz sonuçlanmayan ilçe belediyeleri ile belediye meclisi üyelerinin partiler arası dağılımı da büyük oranda tamamlanmıştır."

Her kademeden aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen takvime göre alakalı seçim kurullarına 19 Şubat 2019 tarihi itibariyle bildirilmesi istenen genelgede "gecikme, eksiklik ve aksaklığa kesinlikle meydan verilmeyecektir" ifadeleri yer aldı.

'TEK BAŞINA KATILACAĞIZ'

Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın yayınladığı ve il teşkilatlarına yolladığı genelgede önceki genelge ve açıklamaları da anımsatarak "İYİ Parti, İl Genel Meclisi seçimlerine kendi adayları ve kendi bayrağı ile tek başına katılacaktır" dedi.

'İŞBİRLİĞİ ARAYIŞI YOK'

İl Genel Meclisi seçimlerinde partilerin aldıkları oyların siyasal bir parametre olarak gözönüne alnacağına vurguda bulunulan genelgede, aday listelerinin teslimiyle alakalı uyarılara da yer verilerek şu ifadele kullanıldı:

"51 ildeki İl Genel Meclisi seçimlerinde partilerin aldıkları oyların siyasal bir parametre olarak kullanılacağı da dikkate alınarak, partimizin kendi adayları ile seçime girip en iyi sonucu alması son derece büyük önem taşımaktadır. Bu bakımdan İl Genel Meclisi seçimlerinde işbirliği arayışına girilmeyecek, İYİ Parti'nin İl Genel Meclisi Üyesi adayları belirlenerek yetkilendirilen temsilciler eliyle ilgili seçim kuruluna mutlaka zamanından önce teslim edilecektir."

Yorumlar (0)