banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Erdoğan: ABD'nin bize teslim etmesi lazım!

banner1357

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT özel yayınında önemli açıklamalarda bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Mazlum denilen kod adlı kırmızı bültenle aranan terörist. Amerika'nın bu adamı bize teslim etmesi lazım. Adalet Bakanımız da zannediyorum bu arada yazışmaları yapacaklar, (Mazlum kod adlı teröristi) isteyecekler. (ABD'nin) Vermesi lazım bize' dedi.

Politika 24.10.2019, 21:46 Pınar Uzun
184
Erdoğan: ABD'nin bize teslim etmesi lazım!
banner1353
banner1375

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

- Süreç 1940'lardan sonra gerek ABD, gerek Rusya noktasında özellikle Türkiye'nin bölgedeki belirleyici güç olması ispat edildi.

- 10 bin kilometre mesafeden Amerika'nın burada ne işi var? İngiltere, Fransa bunların burada ne işi var? Türkiye'nin 911 km sınırı var ve sürekli taciz ediliyoruz. İnsanlarımız şehit oluyor, yaralanıyor. 8 buçuk yıldır yaşıyoruz.

- 98'de bir Adana Mutabakatımız var. Bütün bunlarla beraber uluslararası camianın terörle mücadele gibi bir sorunu yok mu? Burada işe bir kılıf giydirildi. Kılıf şu: DEAŞ. Avrupa Birliği'nin terör örgütü olarak kabul ettiği PKK ve onun kolları var. 

- ABD'den 30 bini aşkın TIR, Irak üzerinden Suriye'ye girdi. Bütün bunlar kime teslim edildi? Bu terör örgütlerine teslim edildi. Sayın Başkan'a kendim anlattım. İlk kez Hamburg'daki zirvede anlattım. Dar kapsamlı bir toplantı yaptık. Bir ortağımızın böyle bir şey yapması ve bizim bunlarla karşı karşıya kalmamız bizi üzüyor. NATO sözleşmesi 5. maddede bizim birbirimizi koruma görevimiz var.

- Terör örgütünün başındakilerle Almanya, Fransa, ABD görüşme yapıyor. Biz diyoruz ki; bu ne haldir?

-  Ama bizim Bay Kemal, kendine göre meydan okuyor. Biz bunları Trump'ın kendisine anlattık. Biz şu anda size kırgınız dedik.

- Mazlum denilen kod adlı, kırmızı bültenle aranan bir terörist. Bizim aramızda suçluların iadesi ile ilgili anlaşma var. ABD'nin bize bu adamı teslim etmesi lazım. Adalet Bakanı'na ilettim yazışmaları yapıp, isteyecekler.

- Kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz. 

-  Biz terör koridorunu Barış Pınarı Harekatını olduğu yere çevirdik. Pınarlar oralarda bol olduğu için, biz barışı başına getirelim ve Barış Pınarı Harekatı olsun dedik. Barış Pınarı Harekatı da böylece başlamış oldu.

- Biz bu bölgeyi kontrol altına aldık.


- Diyorlar ya Kürtler aşağı, Kürtler yukarı. Biz Kürtlere düşman değiliz. Onlar bizim kardeşlerimiz. Bizim onlarla bir derdimiz yok,  bizim derdimiz teröristlerle.

SOÇİ'DE GÜVENLİ BÖLGE MUTABAKATI

- Biz şu anda 150 saati bekliyoruz, sonra müşterek devriyelerimiz başlayacak.

- ABD'nin 'Münbiç'i 90 günde boşaltacağız' demesinin üstünden 1,5 yıl geçti.

- Münbiç'te gözetleme kulesi imkanı elde ettik.

- Bakanlar çalışıyor. Sayın Putin ile ikili görüşmemi, gülerek gazetelerde yayınlanan poz var ya, Putin'in özel görüşmelerini yaptığı bir terasta yaptık. Samimi bir şekilde görüşmemizi gerçekleştirdik.

ABD ZİYARETİ

- Sayın Trump, benimle olan münasebetlerinde samimi ve dürüst davrandı. Anlaşamadığım noktalar yok mu, var. O teröristin gönderdiği mektubu bana göndermesi. Bu tavrı kınıyorum.

- Ayın (Kasım) 13'ünde tabii ki bu davete icabet edeceğiz. Bir heyet olarak gideceğiz ve görüşmelerimizi yapacağız. Mektubu da yanımız da götürüp göstereceğiz.

- Türkiye, bir terör örgütü ile masaya oturacak kadar zillete düşmemiştir, alçalmamıştır.

- Tarafımıza yazılı metin gönderildi. Yaptırımların kalktığını Sayın Trump açıkladı, ilan etti. 13'ünde oraya gitmemize bir mani
kalmadı. Pozitif hava içinde bir Suriye'deki bu ağır silahların süratla temizlenmesi ya da Türkiye'ye verilmesi. Yabancıya gitmemiş olur.

Yorumlar (0)
26°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 03 Temmuz 2020
İmsak 02:59
Güneş 05:00
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:18
Yatsı 22:09