banner1317

Dışişleri Bakanlığı’ndan Nijerya’daki Katlima Kınama

Dışişleri Bakanlığı, Nijerya’nın Kuzeydoğusundaki Baga kasabasına düzenlenen ve 2 binden fazla insanın öldüğü terör saldırısını kınadı.Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada,...

Dışişleri Bakanlığı’ndan Nijerya’daki Katlima Kınama
banner1314
Dışişleri Bakanlığı, Nijerya’nın Kuzeydoğusundaki Baga kasabasına düzenlenen ve 2 binden fazla insanın öldüğü terör saldırısını kınadı.
Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Nijerya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Aminu Bashir Wali’nin, VII. Büyükelçiler Konferansı programı çerçevesinde Türk büyükelçilere hitap etmek üzere, Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirdiği belirtildi. Açıklamada, "Bugün Nijerya’nın Kuzeydoğusunda yer alan Baga kasabasında Boko Haram militanları tarafından sayıları binlerle ifade edilen kişinin acımasızca katledilmesini büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz ve bu saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Dost ve kardeş Nijerya halkının acısını yürekten paylaşıyor, Nijerya Hükümeti ile güçlü dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz" ifadelerine yer verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308