banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "paralel Yapı İle Mücadelemizin Süreceğinden Emin Olabilirsiniz"

banner1357

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Büyükelçilerimiz paralel yapının gerçek yüzünü anlatmak için çaba harcadılar. Bu yöndeki gayretlerimizin süreceğinden emin olabilirsiniz" dedi.Bakan Çavuşoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun...

SİYASET 08.01.2015, 21:52
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu:
banner1353
banner1375
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Büyükelçilerimiz paralel yapının gerçek yüzünü anlatmak için çaba harcadılar. Bu yöndeki gayretlerimizin süreceğinden emin olabilirsiniz" dedi.
Bakan Çavuşoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe katıldı. Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada, Sultanahmet ve Paris’teki saldırılara değinerek bugün de Nijerya’da meydana gelen saldırıda binlerce kişinin öldüğüne dair bilgilerin geldiğini aktardı. Çavuşoğlu, "Terörün her türlüsünü lanetlediğimizi bir kere daha vurgulamak istiyorum. Fransa’ya ve Fransa Halkı’na ve Nijerya’ya ve Nijerya halkına baş sağlığı diliyorum ve terörle Mücadele’de bu ülkelerin yanında olacağımızı vurgulamak istiyorum" ifadelerini kullandı.
Başbakan yardımcıları ve 7 bakanın kendilerine sunum yaptığını hatırlatan Çavuşoğlu, "Bu yıl 3 kıtadan dışişleri bakanları ve Türkiye için önem taşıyan uluslararası örgütlerin temsilcilerini Ankara’da ağırladık. Konferansa gösterilen ilgi ülkemizin yükselen profilini bir göstergesidir. Bu yılki konferans 2015 yılının tarihimiz açısından önemini göz önünde bulundurarak gerçekleştirdik. Cumhuriyetimizin yüzüncü yıldönümü 2023 yılına yaklaşırken önemli bir dönemeç olarak bakıyoruz" şeklinde konuştu.
Çanakkale Savaşları’nın 100. yılında Çanakkale’yi ziyaret etmek istediklerini ancak hava muhalefeti nedeniyle günün gerçekleşmeyeceğini söyleyen Çavuşoğlu, Ankara’da Çanakkale Savaşları’nın önemini belirten bir oturum yapacaklarını belirtti. Çavuşoğlu şunları kaydetti:
"17 Aralık’ta devletimize karşı darbe girişiminde bulunan paralel ihanet çetesi maalesef Dışişleri Bakanlığımızı da hedef aldı. Devletimizin en mahrem kalması gereken konuşmaların dinledi ve yayınladı. Büyükelçilerimiz paralel yapının gerçek yüzünü anlatmak için çaba harcadılar. Bu yöndeki gayretlerimizin süreceğinden emin olabilirsiniz. Sayın Başbakanımız, 5 yıllık Dışişleri Bakanlığınız döneminde dış politikamıza önemli vizyon kazandırdınız. Gönlünü uluslararası siyaset üzerine düşünmeye adamış ve bu alanda eserler kazandırmamış bir devlet adamı olarak sizin engin bilgi ve tecrübeleriniz bize Işık tutmaktadır. Bu bakımdan dış politikadaki yoğun gündemde ihtiyaç duyduğumuz gücü sizin desteğinizden alıyoruz."
Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 14 Aralık 2019
İmsak 06:13
Güneş 07:46
Öğle 12:34
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:40