banner733
banner595

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan keman çalan çocuğa: Of şimdi beni yıktın

ANKARA, () - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocukları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabul ettiği keman çalan bir kız çocuğu "Cumhurbaşkanım...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan keman çalan çocuğa: Of şimdi beni yıktın

ANKARA, () - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocukları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabul ettiği keman çalan bir kız çocuğu "Cumhurbaşkanım...

23 Nisan 2015 Perşembe 15:18
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan keman çalan çocuğa: Of şimdi beni yıktın
banner556

ANKARA, () - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocukları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabul ettiği keman çalan bir kız çocuğu "Cumhurbaşkanım bu parça da sizin anneniz için" demesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Off şimdi beni yıktın" dedi."Cumhurbaşkanı Erdoğan, benim hayalim başkanlık sistemi diye. Siz Türkiye'deki mevcut yönetimden memnun musunuz?" sorusuna çocuk cumhurbaşkanı, "Benim bildiğim bir başkanlık sistemi var, o da sınıf başkanlığı. Biz sınıf başkanımızı da dönem başında seçmiştik" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sevgili çocuklar sizleri sevgiyle selamlıyorum, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramınızı kutluyorum. Cumhurbaşkanlığı külliyesine, milletin evine hoş geldiniz diyorum. 23 Nisan 1920'de açılan Meclis'imizin ilk başkanı, Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal'i ve silah arkadaşlarını da hürmetle rahmetle anıyorum. Sevgili çocuklar Meclisimizin açılış tarihi gibi çok önemli gibi bir günün çocuklara armağan edilmiş olması rastgele alınmış bir karar değil. O tarihi güne ilişkin fotoğraflara bakın. İlk dikkatinizi çekecek olan çocuklarıdır. Herhâlde TBMM'yi gezdiniz gördünüz değil mi? Ankaralı olmak sizin için bir ayrıcalık. Gezip görebiliyorsunuz" diye konuştu.

"YARIN O GÖREVLERİ BİZZAT YÜRÜTECEKSİNİZ"Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Meclisimiz çocuklarla açılmış, çocuklarımızın istikbali için mücadele yürütmüş ve zamanı gelince ülke yönetimini teslim etmiştir. Bakanlıklara, valiliklere, belediyelere ziyaretçi olarak gelen sizler, yarın o görevleri bizzat yürüteceksiniz. Sizler de daha sonraki nesillere güzel bir gelecek sağlamak için çalışacak, mücadele edeceksiniz" dedi.

"BİR KAÇ YILDIR 18 YAŞIN AYNI ZAMANDA SEÇİLME YAŞI OLMA TEKLİFİM VAR"Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gerçi şu anda 18 henüz seçilme yaşı değil ama, benim bir kaç yıldır 18 yaşın aynı zamanda seçilme yaşı olma teklifim var. Temenni ederim ki bu Parlamento nasıl 30'u 25'e indirdiyse, şimdi de 18'e indirmeli. Seçmek zordur aslında, seçilmek değil. Çünkü en kaliteliyi bulup çıkarabilmek kolay bir iş değil. Bu bakımdan temenni ediyorum ki 18 yaşın seçme ve seçilme yaşı olarak yapılacak yasal düzenleme ülkemizin geleceğini genç kuşaklara emanet etme noktasında önem arz edecektir" ifadelerine yer verdi.

"ARTIK BİZİM KONSER SALONLARINDA DİNLEYECEĞİMİZ GÜNLER DE GELECEK"Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizin içinizden bürokratlar, bakanlar, milletvekilleri, başbakanlar, cumhurbaşkanları çıkacak. İçinizden bir kısmı da bilimden sanata, az önce yavrumuzu gördük. Kemanı gayet güzel bir şekilde bizlere kemani olarak burada verdiği resital diyebiliriz, bunu ortaya koydu. Bunu ayrıca ben tebrik ediyorum. Bunu artık bizim konser salonlarında dinleyeceğimiz günler de gelecek. Burada yapıyoruz büyük bir salon, inşallah orada ilk resitali verdirelim. Tamam mı Fahri bey. Unutmayın notlarımızı alalım. Bittiği zaman açılış töreninde davet edeceğiz" dedi.

"ANNELERİNİZE, BABALARINIZA LÜTFEN SORUN ONLAR HANGİ ŞARTLARDA EĞİTİM GÖRMÜŞLERCumhurbaşkanı Erdoğan, "Her birinizin ben, gözünde bu kararlılığı görüyorum. Son 12 yıldır daha iyi bir gelecek bırakabilmek için çok çalıştık. Özellikle eğitim alanında ülkemizde büyük bir dönüşümü gerçekleştirdik. Evinize gittiğinizde, annelerinize, babalarınıza lütfen sorun. Onlar hangi şartlarda eğitim görmüşler. Onların anlattıklarını bugün sizin sahip olduğunuz imkanlarla karşılaştırın" dedi.

"İSTANBUL'DA DÜNYA BARIŞ ZİRVESİNİ TOPLUYORUZ"Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Büyük anneanneleriniz, büyük babalarınız yaşıyorsa onlara da bir sorun. Alacağınız cevaplar sizi hayrete düşürecektir. Türkiye son 12 yılda elde ettiği üç katlı büyümeyle bugünlere geldi. Bu büyümede en önemli payı Milli Eğitim bakanlığımız almıştır. Bugün İstanbul'da 100'e yakın ülkenin devlet başkanları, bakanlar, temsilciler gelecekler ve şu anda İstanbul'a bir kısmı gelmiş durumda. Onlarla dünya barış zirvesini topluyoruz. İstanbul'dan tüm dünyaya barış mesajını vereceğiz" diye konuştu.

"ONLARI DEĞİL, ONLARIN OKULLARINI HEMEN İNCELEMEMİZ LAZIM"Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yarın sabah Çanakkale'ye geçeceğiz, şehitliklerimizi ziyaret edeceğimiz. İçinizde Çanakkale'ye gitmeyen var mı? Eyvah, bunlar gitmeyenler değil mi? 11 çok. Onları değil, onların okullarını hemen incelememiz lazım. Çanakkale şehitliklerini görecekler ki, ecdadımız yedi düvele karşı nasıl bir mücadele vermiş, işin diğer boyutunda kara savaşlarının başladığı dönemde, Mustafa Kemal ile birlikte tüm oradaki üniversite yıllarındaki liseli gençler dahi, tüfeklerinin kabzaları yerde sürünüyor. Çanakkale kara savaşlarını ne yaptılar, iştirak ettiler. Biz o neslin evlatlarıyız. Onu yerinde görmek inanıyorum ki sizlere çok önemli bir tarih şuuru verecektir. Tarihi olmayanın geleceği olmaz. Kökünden kopan bir ağaç nasıl yaşayamazsa, kısa sürede nasıl çürür devrilip giderse tarihlerinden kopan milletler de ayakta kalamazlar. Geçtiğimiz günlerde Kazakistan'a gittik, Ahmet Yesevi Türbesi'ni ziyaret ettik. Ahmet Yesevi'yi bilmeyen Hacı Bektaş Veli'yi bilmez. Bunları oraları gezerek, tarihçesini okuyarak anlamamız lazım. Malazgirt'i bilmeyen Söğüt'ü bilemez. Hepinize başarılı bir gelecek temenni ediyorum" açıklamasına yer verdi.

"ÇOCUKLAR GÜLERSE, TÜM DÜNYA GÜLER"Çocuk Cumhurbaşkanı yaptığı konuşmada, "Sayın Cumhurbaşkanım, değerli basın mensupları, sevgili arkadaşlarım. Böyle anlamlı günde bizi davet ettiği için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. Merhaba yurdumun ve dünyanın bütün çocukları. Bugün bizim günümüz. Bundan tam 95 yıl önce bugün büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni açmıştır. Ayrıca biz çocuklara armağan etmiştir. Tüm dünya çocuklarıyla birlikte olduğumuz bu günde, çocuklar gülerse, tüm dünya güler. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI TARTIŞMALARI SORUSUNA: "23 NİSAN İLE İLGİLİ SORULAR DAHA UYGUN OLABİLİR" CEVABICumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili tartışmalar yaşanmıştı bu konudaki görüşleriniz nedir?" sorusuna çocuk cumhurbaşkanı, "Aslında bugün 23 Nisan biliyorsunuz ki, bugün bayram kutlamaya geldik. 23 Nisan ile ilgili sorular daha uygun olabilir. Teşekkür ederim" diye yanıt verdi.

"BENİM BİLDİĞİM BİR BAŞKANLIK SİSTEMİ VAR, O DA SINIF BAŞKANLIĞI""Cumhurbaşkanı Erdoğan, benim hayalim başkanlık sistemi diye. Siz Türkiye'deki mevcut yönetimden memnun musunuz?" sorusuna çocuk cumhurbaşkanı, "Benim bildiğim bir başkanlık sistemi var, o da sınıf başkanlığı. Biz sınıf başkanımızı da dönem başında seçmiştik" dedi.

"ÇÖZÜM SÜRECİ İÇİNDE KARDEŞLİK BARIŞ DİLİYORUM""Siz yeni cumhurbaşkanı olarak barış süreciyle ilgili neler söylemek istersiniz?" sorusuna çocuk cumhurbaşkanı, "Çözüm Süreci içinde kardeşlik barış diliyorum. Biz 23 Nisan çocukları olarak sorunlarımızı sevgi barış ve kardeşlik içinde çözeriz" dedi.

"SEÇME HAKKINA ERİŞMİŞ DEĞİLİM SEÇME HAKKINA ERİŞMİŞLER DÜŞÜNMELİ BUNU""7 Haziran'da seçimler var. Neler söylemek istersiniz?" sorusuna çocuk cumhurbaşkanı, "Ben henüz seçme hakkına erişmiş değilim. Bunun için seçme hakkına erişmişler düşünmeli bunu" dedi.

"ONU DA İLERİKİ ÇOCUKLAR DÜŞÜNSÜN""Çocuklar için vaatleriniz var mı?" sorusuna çocuk cumhurbaşkanı, "Onu da ileriki çocuklar düşünsün" dedi.

"ÇOK KÖŞEYE SIKIŞTIRDILAR"Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuk cumhurbaşkanının soruları yanıtlamasından sonra "Çok köşeye sıkıştırdılar. Verdiğin cevaplar için teşekkür ederim" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Loading...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner651

banner682