banner1571

banner1567

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

CHP PM pazar günü olağanüstü toplanacak!

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Mersin Milletvekili Fikri Sağlar'ın tedbirli olarak YDK'ya sevkini görüşmek üzere, PM'yi 7 Mayıs Pazar günü olağanüstü toplantıya çağırdı

Siyaset 03.05.2017, 22:05
137
CHP PM pazar günü olağanüstü toplanacak!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin  Milletvekili Fikri Sağlar'ın tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK)  sevkini görüşmek üzere, Parti Meclisi'ni (PM) 7 Mayıs Pazar günü olağanüstü  toplantıya çağırdı. 
 
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, bugünkü Merkez Yönetim Kurulu  (MYK)  toplantısında, basında yaptığı açıklamalar nedeniyle, Mersin Milletvekili  Fikri Sağlar hakkında disiplin soruşturması başlatılması için PM'den talepte  bulunulmasına oy birliği ile karar verilmişti.
 
MYK'nın ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu tarafından PM üyelerine  olağanüstü toplantı çağrısı yapıldı.
 

Kemal Kılıçdaroğlu imzasıyla PM üyelerine gönderilen yazıda, Sağlar'ın  tedbirli olarak YDK'ya sevkini görüşmek üzere, PM'nin 7 Mayıs Pazar günü  olağanüstü toplanacağı bildirildi.
 
CHP Tüzüğünün 37. maddesi uyarınca olağanüstü toplantıya çağrılan  PM'nin tek gündem maddesi ise Fikri Sağlar'ın durumu. PM, tüzüğün ilgili  maddeleri uyarınca parti disiplini dışında hareket ettiği belirtilen Sağlar'ın  tedbirli olarak YDK'ya sevk edilmesini görüşecek.
 
Çağrı yazısında Sağlar için tüzüğün 68'inci maddesinin A ve F  fıkralarının uygulanması istenecek.
 
Söz konusu maddenin F fıkrasında, kesin çıkarma ve geçici çıkarma  istemi ile disiplin kuruluna gönderen organ, gerekli görürse önlem niteliğinde  olmak üzere, üyeyi görevden uzaklaştırabiliyor. Bu durumda dosya 5 gün içinde  görevli disiplin kuruluna gönderiliyor ve bu süre içinde karar ilgiliye tebliğ  ediliyor.

Kaynak:Vatan

Yorumlar (0)