banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun:

banner1357

- "Fındık fiyatının beklentilerin altında kalması önemli ölçüde bölge insanını olumsuz etkilemiştir" - "Fındık fiyatının 14 lira seviyelerinde açıklanması bu üreticiye yapılan en büyük ayıptır. Ben inanıyorum ki önümüzdeki süreçte fındık üreticisi bunun cevabını en iyi şekilde verecektir"

SİYASET 04.11.2018, 22:09
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun:
banner1353
banner1375

ORDU (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Fındık fiyatının beklentilerin altında kalması önemli ölçüde bölge insanını olumsuz etkilemiştir." dedi.

Torun, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Ordu'da, Perşembe, Fatsa ve Ünye ilçelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla buluştu. Partisinin Ünye ilçe teşkilatını da ziyaret eden Torun, partililerle bir araya geldi.

Burada yaptığı konuşmada Torun, vatandaşların ekonomik anlamda zor günler geçirdiğini belirterek, "Her yerde gördüğümüz manzara şudur ki gerçekten vatandaşlarımızın mutfağında yangın var. Özellikle Ordu'da, fındık fiyatının beklentilerin altında kalması önemli ölçüde bölge insanını olumsuz etkilemiştir. Bir de yoğun işsizlik insanlarımızı derinlemesine etkilemiştir. Maalesef her sektörde ciddi anlamda sorun var." diye konuştu.

Torun, iktidarı fındık üreticilerini yok saymakla eleştirerek şu değerlendirmede bulundu:

"Kırsal bölgedeki üreticilerimiz, bu zamana kadarki seçimlerde özellikle AK Parti'yi desteklemesine rağmen, maalesef bunun karşılığını alamamıştır. Ağustos ayında açıklanması gereken fındık fiyatının şimdi açıklanması üretici ile alay edilmesi anlamına gelmektedir. Fındık fiyatının 14 lira seviyelerinde açıklanması da bu üreticiye yapılan en büyük ayıptır. Ben inanıyorum ki önümüzdeki süreçte fındık üreticisi bunun cevabını en iyi şekilde verecektir."

Torun, Ordu'nun Ünye ve Fatsa ilçelerinde yeni organize sanayi bölgeleri kurularak istihdam oluşturulması gerektiğini söyledi.

"Bununla ilgili birçok iş adamı, sanayici arazi için beklenti içinde iken biz yatırımları maalesef farklı yerlere kaydırıyoruz." ifadesini kullanan Seyit Torun, şunları kaydetti:

"Biz Ordu'da 'stadyum yapılmasın' demiyoruz. Varsa bir ihtiyaç yapılsın. Ama mevcut stadımız var. Buranın bir eksiği varsa iyileştirilebilir. Eğer biz elimizdeki kaynağı organize sanayi bölgesinin kamulaştırılması için harcasak belki buralarda 5-10 bin kişi çalışacak. Bunun üretim anlamında ülkeye çok ciddi katkısı olacak. Dolayısıyla bizim önceliğimiz organize sanayi bölgeleridir. Kimse stadyumu önceliğimiz olarak kabul edemez."

Torun, daha sonra Altınordu ilçesine geçerek esnaf ziyaretinde bulundu.Yorumlar (0)
banner1474
hafif yağmur
Namaz Vakti 22 Şubat 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:14
Öğle 12:53
İkindi 15:52
Akşam 18:23
Yatsı 19:42