Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Paris’teki Terör Saldırısını Kınadı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fransa’da yapılan terör saldırısını kınayarak, "Umarız hiç kimse bu saldırı nedeniyle Avrupa’da yükselen ırkçılık, göçmen düşmanlığı ve İslamafobia ateşine odun taşımaya kalkışmaz"...

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Paris’teki Terör Saldırısını Kınadı
banner1314
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fransa’da yapılan terör saldırısını kınayarak, "Umarız hiç kimse bu saldırı nedeniyle Avrupa’da yükselen ırkçılık, göçmen düşmanlığı ve İslamafobia ateşine odun taşımaya kalkışmaz" dedi.
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Fransa’nın başkenti Paris’te Charlie Hebdo dergisine yapılan terör saldırısına ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabı üzerinden bir mesaj yayınladı. Kurtulmuş, "Bugün Paris’te meydana gelen saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve Fransız halkına başsağlığı dilerim. Nerede gerçekleşirse gerçekleşsin ve kimler tarafından yapılırsa yapılsın, masum ve silahsız insanlara yapılan her türlü saldırıyı kınıyorum" dedi.
Bu tür eylemlere dezenformasyon ve manipülasyon içeren bilgi ve haberlerin dışına çıkarak bakmak gerektiğini belirten Kurtulmuş, "Gerçek nedenleri ve müsebbipleri ayırt edecek bir aklı selimle olaylara bakmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isterim. Avrupa ve Fransa’daki Müslüman toplulukların da bu olaya sağduyu ve teenni ile yaklaşmasını ümit ve tavsiye ediyoruz. Umarız hiç kimse bu saldırı nedeniyle Avrupa’da yükselen ırkçılık, göçmen düşmanlığı ve İslamafobia ateşine odun taşımaya kalkışmaz" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312