banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık:

banner1357

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, terör belasından dolayı insanların can güvenliği nedeniyle Hakkari’de yatırım yapamadıklarını belirterek, “Allah’ın izniyle yavaş yavaş bu şeyler aşılıyor. Yakında inşallah iş yerleri, fabrikalar...

SİYASET 07.02.2018, 16:33
6
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık:
banner1353
banner1375

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, terör belasından dolayı insanların can güvenliği nedeniyle Hakkari’de yatırım yapamadıklarını belirterek, “Allah’ın izniyle yavaş yavaş bu şeyler aşılıyor. Yakında inşallah iş yerleri, fabrikalar yavaş yavaş kurulacak” dedi.

Hakkari’deki temaslarının ardından Yüksekova ilçesine gelerek ziyaretlerde bulunan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık: Vali Cüneyit Orhan Toprak, Hakkari Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, İl Emniyet Müdürü Süleyman Savut Dilberoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, AK Parti Hakkari İl Başkanı Emrullah Gür ve kurum amirleri tarafından karşılandı. İlk önce Yüksekova Aile Destek Merkezini ziyaret eden Işık, burada kursiyerlerle yakından ilgilendi. Terör belasından dolayı insanların can güvenliğinden buraya gelip yatırım yapamadıklarını ifade eden Işık, “Yatırım yapmadığı zaman da burada istihdam olmuyor, iş imkanı olmuyor. Allah’ın izniyle yavaş yavaş bu şeyler aşılıyor. Yakında inşallah iş yerleri, fabrikalar yavaş yavaş kurulacak. Kuruldukça sizler çalışacaksınız. Sizin kardeşleriniz, çocuklarınız çalışacak. İnşallah bunun için gayret gösteriyoruz. Sizler de gayret gösterin. Bu memlekette yapılan en büyük kötülük; Hakkari, Yüksekova denilince herkesin aklına terör geliyor. Halbuki bu kadar Allah vergisi güzellik varken, insanlar buraya sadece turizm için gelseler Yüksekova’da işsiz kalmaz. Burası yatırım alsın diye biz de gayret ediyoruz. Yeni bir program açıklandı, inşallah yatırımlar gelecek. Sizlerde gayret ederseniz ben eminim ki kısa bir sürede bu ay bir istihdam olacak" dedi.

Başbakan Yardımcısı Işık ve beraberindekiler, daha sonra polisevinde ilçedeki sivil toplu kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Basına kapalı yapılan toplantıda, ilçedeki sorun ve sıkıntıları dinleyen Işık, toplantının ardından Ankara’ya dönmek üzere ilçeden ayrıldı.
Yorumlar (0)
27°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 08 Temmuz 2020
İmsak 03:04
Güneş 05:03
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:06