Bakan Çavuşoğlu: "bugün Dünyanın En Büyük Eksiklerinden Biri De Terörle Mücadeledir"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bugün dünyanın en büyük eksiklerinden biri terörle mücadelede eksikliktir. DAEŞ ile mücadelede bile kaç aydır sonuç alınamadı. Strateji yok, hedef belli değil" dedi.Bakan Çavuşoğlu, Paris’te...

Bakan Çavuşoğlu:
banner1314
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bugün dünyanın en büyük eksiklerinden biri terörle mücadelede eksikliktir. DAEŞ ile mücadelede bile kaç aydır sonuç alınamadı. Strateji yok, hedef belli değil" dedi.
Bakan Çavuşoğlu, Paris’te yaşanan terör saldırısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bakan Çavuşoğlu, "Şu ana kadar gelen bilgilere göre 12 insan öldü. Yani ki biz Türkiye olarak, her türlü terörün her türlüsünü nefretle kınıyoruz. Hangisinden, ırktan gelirse gelsin, amacı ne olursa olsun terörün her türlüsüne karşıyız ve terörle mutlaka mücadele edilmesi gerekiyor. Bugün yaşadığımız coğrafyada ve Avrupa’da mücadele etmemiz gereken iki tane unsur var. Bunlardan bir tanesi bölgemizdeki ve dünyadaki terörle mücadeledir. Bugün dünyanın en büyük eksiklerinden biri terörle mücadelede eksikliktir. DAEŞ ile mücadelede bile kaç aydır sonuç alınamadı. Strateji yok, hedef belli değil. Avrupa’da halkları ve değerlerimizi tehdit eden başka bir unsur ise Avrupa’da artan ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve İslamofobi’dir Artan akımlarla terör birbirini tetikliyor" dedi.
Fransa Dışişleri Bakanı Fabius ile görüşeceklerini kaydeden Çavuşoğlu, daha sonra açıklama yapacaklarını söyledi. Bakan Çavuşoğlu, Fethullah Gülen’e ilişkin soru üzerine konunun Adalet Bakanlığı tarafından yürüttüğünü belirterek, süreç olmadan önce de konunun gündeme getirildiğini söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308