banner595

Bahçeli: Beyaz Toros bu 'bir şifre mi? Örgüt mü? İntikam alabilecek bir yedek örgütlenme' midir? (3)

BAHÇELİ: OYLARIN BÖYLE ARTACAĞINA İNANIYORSA O ZAMAN HER TÜRLÜ EYLEMİN ARKASINDA KENDİLERİ VAR DEMEKTİR Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Ankara saldırısının ardından sonra 'oylarımızda artış oldu' açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?'...

Bahçeli: Beyaz Toros bu 'bir şifre mi? Örgüt mü? İntikam alabilecek bir yedek örgütlenme' midir? (3)

BAHÇELİ: OYLARIN BÖYLE ARTACAĞINA İNANIYORSA O ZAMAN HER TÜRLÜ EYLEMİN ARKASINDA KENDİLERİ VAR DEMEKTİR Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Ankara saldırısının ardından sonra 'oylarımızda artış oldu' açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?'...

22 Ekim 2015 Perşembe 23:33
Bahçeli: Beyaz Toros bu 'bir şifre mi? Örgüt mü? İntikam alabilecek bir yedek örgütlenme' midir? (3)

BAHÇELİ: OYLARIN BÖYLE ARTACAĞINA İNANIYORSA O ZAMAN HER TÜRLÜ EYLEMİN ARKASINDA KENDİLERİ VAR DEMEKTİR
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Ankara saldırısının ardından sonra 'oylarımızda artış oldu' açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusu üzerine Devlet Bahçeli, "Çok çirkin. Eğer oyların bu tür artacağına inanıyorsa o zaman her türlü eylemin arkasında kendileri var demektir. O zaman Diyarbakır'da, Ankara'da, Suruç'ta onlar vardır. Böyle saçma sapan bir söz olabilir mi? Hemen bu sözü geri alması lazım. Bunu geri almalıdır. Davutoğlu heyecanlı konuşurken bunları ağzından kaçırıyor herhalde. O zaman oy artışını sağlamak için önümüzdeki günlerde her türlü eylemin sorumlusu bizzat Serok Ahmet olur" dedi.
'Terör sorununa ilişkin görüşme tekliflerine neden hayır dediklerini Bahçeli şöyle açıkladı: "Efendim bir araya gelelim deklarasyon yayınlayalım. Biz zaten bu ülkeyi seven insanlarız. Beceriksizliklerinin üzerini örtmek, sorumsuzluklarını muhalefetle paylaşmak suretiyle kendilerinin üzerine şal örtmenin faydası yok. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bey, tekrar başbakanın bir davetine icabet etmiştir. Görüşmüşlerdir, tartışmaları başlatmışlardır. Arkasında da bir davet gelmiştir, biz de zamanlama olarak bunun uygun olmadığını söyledik." 
AHMET DAVUTOĞLU'NUN YALAN ÜZERİNE KURDUĞU DÜNYAYI MI YAŞAYACAĞIZ
Koalisyon görmüşlerine ilişkin Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarını değerlendirmesi istenen Bahçeli, "Gerçek dışı konuşuyor. Bir Başbakan'ın bu kadar yalan ifadelerle kendisini, koruma altına alması doğru değil. Kiminle konuşmuşsa gel yüzleşelim diyor. Ortada bir yalan varsa o zaman Ahmet Davutoğlu çıkıyor karşımıza. İşi gücü bırakıp Ahmet Davutoğlu'nun yalan üzerine kurduğu dünyayı mı yaşayacağız" dedi.
SARAY'A BOZKURT GİBİ GİRMEK NASIL OLUYOR? 
'Saray'a bozkurt gibi girmek nasıl oluyor?' sorusu üzerine Devlet Bahçeli, "Vakurlu, kararlı, sonuç alıcı bir davranış bozkurt davranışıdır" ifadelerini kullandı.
ÖRTÜLÜ ÖFKE NEFRET DOĞUYOR 
'Bakanlar Kurulu Saray'da toplanırsa katılır mısınız?' sorusu üzerine Devlet Bahçeli şunları söyledi: "Cumhurbaşkanının Anayasa çizgisine çekilmedikçe tavrımızda değişiklik olmaz. Yetkisini doğru dürüst kullanmasını tavsiye ederiz. Yetkisi zaten sınırlı bir haldedir. Merkel geldi geçtiğimiz günlerde. Alman Cumhurbaşkanı'nı tanıyan birisi var mı? Kendisi için de faydası var. Artık bir örtülü öfke nefret doğuyor. Değerli danışmanlar bu manada Cumhurbaşkanı'nı uyarmalılar. Sevimli bir hali yok. Sevimli kılacak şey Anayasa çizgisidir. Türkiye'deki sesiz öfke bir yerde patlayacak Türk milleti düdüklü tencere değil."
KIRŞEHİR'DEKİ OLAYLAR VE HDP BİNALARINA YAPILAN SALDIRILAR 
Kırşehir'deki olaylar ve HDP binalarına yapılan saldırılara ilişkin olarak Bahçeli, "Endişeliyiz tabi. Bu gelişmeler ani olur. Bunlara karşı tedbirli olmak lazım. Biz kendi gençlerimizi ve partililerimizi bir iç çatışmanın yanı olmasını, çatışma içerisine girmelerini istemiyoruz. Ama Türkiye'de bunlar oluyor. İçerden dışardan provokatörler üretilebilir. Bunlara dikkat etmek gerekir" dedi.
HDP 80 VEKİLLE MECLİS'E GELDİLER ÖRTÜLÜ İŞBİRLİĞİ YAPILMIŞTIR 
'HDP'yi flu görmemeniz nasıl olacak?' soruna Devlet Behçeli şöyle yanıt verdi: "Çözüm sürecini buzdolabından alıp tamamen bitirmek lazım. PKK'nın lağvedilmesi lazım. PKK'nın silahını betona gömmesine gerek yok. Betona gömülen silahlar tekrar çıkarılır. Silahlar TSK'nın envanterine teslim edilecek. Bunların hesabı sorulacak. Haksız olanlar yuvalarına gönderilecek. Bu silahlarla Türk milletine eziyet edenler de gereken cezaya çarpılacak. HDP de bunlarla irtibatını koparacak. Herkes haddini bilecek, sandığa güvenecek. 80 vekille Meclis'e geldiler. Kürtçe konuşan kardeşlerimizi temsil eden bir oy değildir. Bir örtülü işbirliği yapılmıştır. Bunlar bizim üzerine düşündüğümüz konulardır." 
MHP, HDP'YE OY VERENLERE SAYGI DUYUYOR AMA HDP İLE PKK İLİŞKİSİNİ DOĞRU BULMUYORUZ

'Kürtlere vaadiniz nedir?' sorusu üzerine Bahçeli, "Kardeşlik. Birlikte ve bir arada yaşama arzumuzdur. Önemli tedbirlerimiz vardır. Kürtçe konuşan kardeşlerimizi emperyalist güçlerin elinde olan örgütler savunamaz. Bunları terörü bitirdikten sonra yani şu konunun altını hassasiyetle çiziyorum. Türkiye'de Kürt sorunu yoktur. MHP, HDP'ye oy verenlere saygı duyuyor ama HDP ile PKK ilişkisini doğru bulmuyoruz" açıklamasında bulundu.
PYD İLE PKK'NIN TEMEL AMAÇLARI 4 PARÇALI BÜYÜK KÜRDİSTAN'I KURMAKTIR 
PYD ile PKK arasında fark olmadığını söyleyen Bahçeli, "PYD ile PKK arasında fark yoktur. Bunların tek amacı 4 parçalı büyük Kürdistan'ı kurmaktır. PYD silahları PKK için de kullanabilir. PYD, Suriye'de oluşmuş bir PKK'dır. Temel amaçları 4 parçalı büyük Kürdistan'ı kurmaktır. 20 tane ilde alan hakimiyeti kurarak, bağımsız Kürdistan'ın kuzey yapısını oluşturmak için çalışıyorlar. Hepsi taktiktir. Bugün Güneydoğuda olanlar bunlardır. Vazgeçmeleri mümkün değildir. 1. PKK olağan kongresinde alınan karardan sapamazlar. Silahlı propagandası 1984'te Şemdinli Eruh'ta başlamıştır. Milleti aldatmasınlar. PKK bir terör örgütüdür ve kökü kazınmalıdır. Güneydoğu Anadolu'da 20 Temmuz'dan bu yana polislerimizin verdiği çalışmaya destek olmalıyız. Başka çaremiz yoktur" dedi.
ESAD'A TAKILIP KALMAMALIYIZ 
Bahçeli Türkiye'nin Suriye politikasını ise şöyle değerlendirdi: "Türkiye Suriye politikasında büyük bir yanlışa düşmüştür. Bu yanlışa düşürenlerle de yüzleşilmiyor. Esad rejiminin bu sorunu çözmesi ihtimali kalmamıştır. Rusya'nın Akdeniz'e inme ideali vardı. Şimdi bu hakkını tekrar yaşatmak istiyor. Bütün bunların hepsini hükümet gözden geçirmelidir. Şimdiki hükümet hükümet değildir. 1 Kasım'a kadar Erdoğan tarafından görevlendirilmiştir. 1 Kasım'dan sonra oluşacak olan hükümet öncelikli olarak Suriye politikasını gözden geçirmelidir. Esad'a takılıp kalmamalıyız." 
KOALİSYON OLURSA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI GİBİ BİR ŞARTIMIZ YOK
'Koalisyon olursa siz de olacak mısınız?' sorusu üzerine Bahçeli şöyle konuştu: "Partinin olduğu yerde partinin genel başkanı olur. Koalisyon olursa Dışişleri Bakanlığı gibi bir şartımız yok, önemli olan uzlaşma. Haziran seçimindeki oydan daha az olursa ne yaparsınız? Partimin başında olurum."
MERAL AKŞENER EĞER SPEKÜLASYONLARDAN HOŞLANIYORSA FARKINDA OLMADAN KAYBEDİYOR DEMEKTİR
Meral Akşener'in aday gösterilmemesine ilişkin Bahçeli, "Bunlar dışarda bazı çevrelerin MHP üzerinde akıllarınca bir yara açmaya çalışıyorlar. Birinci şahıs MHP'den ihraç edilmiştir. Bunun üzerine spekülasyon yapmak isteyenler varsa ya parti kurdursunlar ya da partiye alsınlar. Akşener belli bir süre dinlenmesi gerekiyor. Kimse spekülasyon yapmasın. Eğer o spekülasyonlardan hoşlanıyorsa kendisini gündemde tutuyor zannediyorsa farkında olmadan kaybediyor demektir. MHP'yi de iyi anlamak lazım. Türkiye'nin en demokrat partisi MHP'dir. MHP'de Genel Başkan'a rakip oluyor diye kimse dışlanmaz. Partimizde bulunan insanlar bana rakip olabilirler. Ama dışlanmamışlardır. Günü geldiğinde kucaklaşma, buluşma olmuştur. Ak trollerin övdüğü insanı ben MHP'den ihraç ederim. Herkes bunu böyle bilsin" dedi. 
OYLARIN BU ŞEKİLDE ARTACAĞINA İNANIYORSA O ZAMAN HER TÜRLÜ EYLEMİN ARKASINDA KENDİLERİ VAR DEMEKTİR 
Başbakan Davutoğlu'nun 'Ankara saldırısının ardından sonra 'oylarımızda artış oldu' açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusuna Bahçeli, "Çok çirkin. Eğer oyların bu tür artacağına inanıyorsa o zaman her türlü eylemin arkasında kendileri var demektir. O zaman Diyarbakır'da, Ankara'da, Suruç'ta onlar vardır. Böyle saçma sapan bir söz olabilir mi? Hemen bu sözü geri alması lazım. Bunu geri almalıdır. Davutoğlu heyecanlı konuşurken bunları ağzından kaçırıyor herhalde. O zaman oy artışını sağlamak için önümüzdeki günlerde her türlü eylemin sorumlusu bizzat Serok Ahmet olur" yanıtını verdi.
HAVUZLARDAN VAZGEÇİP MUSLUKLARA DÖNSELER VE MİLLETİN EVİNE AKITSALAR HUZUR OLUR 
Seçim vaatlerindeki kaynaklara ilişkin olarak Devlet Bahçeli, "Şu havuzlardan vazgeçip musluklara dönseler ve milletin evine akıtsalar huzur olur. Eğer bir koalisyon oluşursa ortak zemin zaten oluşmuştur. Her parti koalisyon kurabilir Türkiye'de. Bizim hassasiyetimiz süreklidir. 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet olayı yargıya gelmelidir. Çözüm süreci tüketilmelidir" dedi.
1 KASIM BİR HÜKÜMET ÇIKARABİLMELİDİR
1 Kasım seçim sonuçlarına ilişkin bir soru üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "1 Kasım bir hükümet çıkarabilmeli, tek başına iktidar ya da koalisyon. Demokratik hakkınızı kullanınız. 1 Kasım bir hükümet çıkarabilmelidir. Böyle bir ortam Türkiye'nin huzuruna, güvenlik sorunlarına, istikrarını sağlayacaktır" diye konuştu. 


Loading...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650

banner801