banner1365

banner1345

Ak Partili Saral’dan Sultanahmet Saldırısına Tepki

banner1357

AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Sultanahmet’te bir polisin şehit olduğu canlı bomba saldırısına tepki göstererek, “İrfanla medeniyet kurmuş bir milletin ahvadını, endişeleri üzerinden teslim alamazsınız. İrfanla medeniyet...

SİYASET 08.01.2015, 11:22
Ak Partili Saral’dan Sultanahmet Saldırısına Tepki
banner1353
AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Sultanahmet’te bir polisin şehit olduğu canlı bomba saldırısına tepki göstererek, “İrfanla medeniyet kurmuş bir milletin ahvadını, endişeleri üzerinden teslim alamazsınız. İrfanla medeniyet kurmuş bir milletin çocuklarını şantaj, tehdit ve kolpa üzerinden asla teslim alamazsınız” dedi.
AK Parti’li Saral yaptığı yazılı açıklamada, “Bir bünye kıymet değer ölçülerini kaybederse fitne tehdidi altına girer ve sineye fitne düşerse işte o zaman yara alır” ifadesini kullandı. Cehaletten daha büyük bir düşman olmadığını vurgulayan Saral, şunları kaydetti:
“Kimliğimizin esası olan kıymet ve kuvvetlerle meydana geldiğimiz müddetçe biz tarihin hiçbir döneminde düşmana meydan vermemişiz. Bugün Sultanahmet Meydanı’nda Haşhaşi eliyle toplum huzuruna kasteden Hasan Sabbahlar bilsin ve bilinmelidir ki hödük kolpanev-i şahsına münhasır gadük cehalete söker. İrfanla medeniyet kurmuş bir milletin ahvadını, endişeleri üzerinden teslim alamazsınız. İrfanla medeniyet kurmuş bir milletin çocuklarını şantaj, tehdit ve kolpa üzerinden asla teslim alamazsınız.”
“Gezi Parkı’nda, 17 ve 25 Aralık’ta denediniz olmadı, olmayacak. Artık zaman bu milletin lehine işliyor. Bu millet kendine döndükçe, değerleriyle kendini buldukça, yıldızlar ve dünya da milletimiz lehine dönecek” diyen Saral şöyle devam etti:
“Yeni bir ba’sübadel mevt olacak. Azmettiğimiz yeni Türkiye yeni bir diriliş davasıdır. Milletin medeniyet değerlerine intisap ederek yeniden silkinişi fert fert ruhların kaynaşarak tek ruh ve tek yürek oluşudur. Ne Roma tiranlarının gladyoları, ne Hasan Sabbah’ın Haşhaşileri asla cephemizi sökemez, sökemeyecek. Bir hilal uğruna nice güneşlerin battığı bu topraklarda hilal ve istiklal için göğsünü siper eden vatan evlatlarını minnet ve şükranla anıyor, Sultanahmet’te Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Turizm Şube Müdürlüğü’ne yapılan hain saldırıda şehit olan Kenan Kumaş kardeşimize Allah’tan rahmet, milletimize ve yakınlarına sabr-ı cemil diliyorum.”
Yorumlar (0)
banner1363
22°
açık
Namaz Vakti 14 Ekim 2019
İmsak 05:14
Güneş 06:39
Öğle 12:26
İkindi 15:30
Akşam 18:03
Yatsı 19:22