banner1496

banner1345

banner1334

AK Partili bakanlar ve vekiller, köşk adayı ve 3 dönem kuralı için toplandı

banner1357

AK Partili bakanlar ve milletvekilleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezi’nde istişare toplantısında bir araya geldi. Daha önce basına yansıyan bilgilere göre toplantıda Cumhurbaşkanlığı için aday olacak...

SİYASET 16.04.2014, 11:58
23
AK Partili bakanlar ve vekiller, köşk adayı ve 3 dönem kuralı için toplandı
banner1353
banner1375
AK Partili bakanlar ve milletvekilleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezi’nde istişare toplantısında bir araya geldi. Daha önce basına yansıyan bilgilere göre toplantıda Cumhurbaşkanlığı için aday olacak isim ve partinin 3 dönem kuralı konusunda bir anket yapılması veya milletvekillerine görüşlerinin sorulması bekleniyor.

OYA ERONAT: ÜÇ DÖNEME PARTİNİN YETKİLİ ORGANLARI KARAR VERİR

AK Parti Genel Merkez’de saat. 10.40’ta başlayan toplantı öncesinde bazı milletvekilleri gazetecilerin sorularını cevapladı. AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, üç dönem kuralıyla ilgili soru üzerine “Onu partinin yetkili organları karar verecektir. Kalkıp kalkmaması. Çünkü benim ilk dönemim.” şeklinde konuştu.

EKREM ÇELEBİ: GÖNLÜMDEN GEÇEN KÖŞK ADAYI BAŞBAKANIMIZ

AK Parti Ağrı Milletvekili TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ekrem Çelebi de kendisine yöneltilen "Bugünkü toplantıda neler olacak. Anket dağıtıldı mı?" sorusuna "Bize intikal eden herhangi bir anket yok. Ama içeride bununla ilgili değerlendirme olursa orada zaten herkes kendi görüşünü beyan eder anketler üzerinde. Bugün sayın Başbakanımızın davetlisi olarak geldik. Bugün birlikte kahvaltı yapacağız." cevabını verdi.

"Gönlünüzden geçen bir aday var mı?" diye sorulan Çelebi, "Gönlümüzden geçen sayın Başbakanımız." şeklinde konuştu.

Üç dönem kuralıyla ilgili görüşü de sorulan Ağrı Milletvekili Çelebi, "Şimdi genelde böyle bir şey var mı yok mu onu bilemiyorum. Ama gelirse herkes orada kendi kanaatini söyler." dedi. Kendi kanaatinin sorulması üzerine ise "Onu ben içeride söyleyeyim. Şu anda sizinle paylaşmayayım." ifadelerini kullandı.

SAĞLAM: İKİ DÖNEM KURALI ÜNİVERSİTELERDE İŞE YARADI

Gazetecilerin sorularını cevaplayan bir başka isim ise AK Parti Kahramanmaraş milletvekili Mehmet sağlam oldu. Sağlam, "Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili anket dağıtıldı mı?” sorusuna “Hayır.” cevabını verdi. Köşk için gönlünden geçen aday da sorulan Sağlam, “Hayır böyle bir şey olmaz. Partinin adayı, partinin yetkili kurullarınca tespit edilir biliyorsunuz. Benim partide bir görevim yok." demekle yetindi.

Üç dönem kuralı da sorulan Sağlam, "Aslında tartışılacak bir konu ama mesela üniversitelerde olmuştu bildiğim kadarıyla iki dönemden fazla rektörlük yapılamaz diye. Bunun gençlerin göreve gelmesi bakımından faydası oldu üniversitelerde. Siyasi partilerde ne olur bilemiyorum doğrusu." ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
19°
açık
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:47
Güneş 05:29
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 19:52
Yatsı 21:27