banner1223

AK Parti Ordu'da MHP'ye kaç ilçe verdi

AK Parti ve MHP'nin Ordu'da anlaşmaya vardığı iddia edildi. HaberTürk'ün haberine göre MHP, Ordu'da AK Parti'nin büyükşehir belediye başkan adayını destekleyecek.

banner1227

AK Parti ile MHP, Cumhur ittifakı kapsamında iki büyükşehirde daha aday konusunda anlaşmaya vardı. İki partinin de il başkanlarının görevden alınmasına sebep olan Samsun'un ilçeleri ile Ordu'nun ilçelerinde bazı sıkıntılar ve sorunlar gündeme gelmişti.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhur İttifakı'nın ruhuna uygun davranma ve hassasiyet konusundaki uyarıları sonrası teknik heyetler, görüşmeleri dün akşam itibariyle nihayete erdirdi.


ORDU BÜYÜK ŞEHİRDE AKP'NİN ADAYI DESTEKLENİYOR

MHP'nin Adana, Mersin, Manisa hariç büyükşehirlerde AK Parti'nin adayını destekleme kararı sonrası AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye başkan adayı Hilmi Güler MHP tarafından desteklenecek. Ordu'nun ilçeleri için ise uzlaşı arayışı ve görüşmeleri hız kesmeden devam ediyor. Dün akşam itibariyle bu görüşmelerin de nihayete erdiği öğrenildi.

ORDU'DA 2 İLÇE MHP'YE BIRAKILDI

AK Parti, Ordu'nun 2 ilçesinde, MHP'nin çıkaracağı adayları destekleme kararı aldı. Ordu'nun geri kalan ilçelerinde ise AK Parti'nin aday göstereceği adaylar MHP tarafından destek görecek. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 19 Ocak'ta Ordu büyükşehirin adayını tanıtarak ilçe adaylarını açıklayacak. Cumhur İttifakı'nda Samsun ve Ordu ilçelerinde yaşanan problemlerin giderilmesiyle Cumhur İttifakı partilerinin detay görüşmeleri büyük oranda noktalanmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148