Barcelona’da son 2 sezondur yaşadığı sakatlıklar sebebiyle takımdan ayrılacağını açıklayan, Katalanların efsane ismi Carles Puyol’a, takım arkadaşı Gerard Pique duygu dolu bir mektup yazdı.

La Masia’da yetişip yıllarca Barcelona’da forma giyen ve Katalanlara uzun yıllar kaptanlık yapan Carles Puyol, Nou Camp’a ve Barcelona’ya veda için hazırlanıyor. Yaşadığı sakatlıklar sebebiyle eski formunu yakalayamaması ve ilerleyen yaşını da sebep gösteren Puyol’un, Barcelona’dan ayrılma kararını almasının ardından takım arkadaşı Pique, kaptanına bir veda mektubu yazdı.

Barcelona’nın savunma hattında 6 yıl Puyol ile birlikte forma giyen Pique, birlikte birçok şampiyonluk kazandığı kaptanının yokluğuna alışmakta zorluk çekeceğini belirterek, “Geriye dönüp baktığımda Paris ve Roma'da kazandığımız Şampiyonlar Ligi Kupası'nı senin havaya kaldırdığını hatırlıyorum. Ama Wembley'de bu onuru Abidal'e devretmiştin. Bu herkesin gözünde seni daha da büyüttü” dedi.

İspanyol futbolcu Gerard Pique, mektubunun devamında ise, “6 yıl önce tanıştığımızda sen takımın sembolü, bense dünyayı keşfetmeye çalışan bir çocuktum. Ama ilk günden bu yana hem saha içinde hem de saha dışında harika bir ilişkimiz oldu. Bir hata yapmam halinde beni kurtaracağını biliyordum. Sen benim koruyucu meleğimdin” şeklinde ifadelere yer verdi.