banner1496

banner1499

banner1334

O ihmalkarlığa ilk açıklama Çalık Yedaş'tan geldi

banner1357

Haberimiz üzerine Çalık Yedaş'tan Atakum'luların içini rahatlatacak açıklama...

ÖZEL HABER 19.10.2012, 09:59 19.10.2012, 09:59
908
O ihmalkarlığa ilk açıklama Çalık Yedaş'tan geldi
banner1353
banner1375
İşte O Haber

Atakumda Tedirgin Eden İhmaller Zinciri
 
Yolun ortası bir metrelik çukurlar ile dolu


Selden sonraki günlerde Barış bulvarındaki gidiş geliş yolu ortasında bulunan ağaçlar belediye ekiplerince sökülürken, aydınlatma direkleride sökülmüştü. Bulvarda alt yapı çalışması yapılacağı ve bir daha bu tür sel mağduriyetlerinin oluşmaması için ağaçve aydınlatma direklerinin söküldüğü orta kısımda büyük bir yer altı kanalı inşaa edileceği bilgisi, halkın umutlanmasına sebep olurken, şimdilerde halk ve esnaf yeni bir mağduriyetle karşı karşıya.

Bulvar boyunca tüm aydınlatma direkleri söküldü

Sökülen ağaçların çukurları yer yer bir metre derinlik ve iki metreye varan genişliğe sahip ve bulvar boyu tüm ağaçlar söküldüğü için onlarca çukur oluştu. Birde tüm aydınlatma direkleri söküldüğü için gece bulvar karanlığa gömülüyor ve çukurların etrafında herhangi bir uyarı levhası, bandı konulmaması sebebiyle, gece karşıdan karşıya geçen çevre halkı için çukurlar korkulu rüya haline gelmiş durumda. Özellikle çocuklar için büyük tehlike oluşturan bu çukurlar gece karanlığı ile de birleşince korku dahada bir anlam kazanıyor.

Bu haberimizin üzerine Çalık Yedaş Grubu'nun yaptığı açıklamada, gerekli tüm tedbirlerin alındığını ve ilgili kablolarda enerji akımı bulunmadığını vatandaşların can güvenliği konusunda bir tedbirsizlik olmadığını bildirdi.

İşte O açıklama

"Atakum ilçesi Barış Bulvarında bulunan  16  adet aydınlatma direğin 6 adeti belediye ekipleri tarafından, 10 adeti ise şirketimizin arıza ekipleri tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi  Fen İşleri Daire Başkanlığında tarafından tarafımıza ulaşan 11.09.2012 tarih  4431 sayılı ve Aydınlatma Tesisi ve Yeraltı Şebekesi Deplasmanı konu başlıklı yazıları ile belirtilen dere yatağı çalışmalarında deplase çalışmaları sebebi ile sökülmüştür. Demontaj yapılan bu direklerin açıkta olan kabloları enerjisiz durumda olup gerekli koruma tedbirleri alınmıştır. Kabloların açıkta olan kısımları vatandaşların şüphelerini ortadan kaldırmak amacıyla gerekli çalışmalar yapılarak kamufle edilmiştir.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz."

 
Yorumlar (2)
ahmet 8 yıl önce
iyiki özelleşmiş yedaş adamların hassasiyetleri, halkın merakına olan duyarlılığı ortada...devlet de olsa ohooo, sabah o bulvar hala aynıydı yapacağız diye sök git ortada ne bir çalışma ne bir tedbir...
cemal cihan 8 yıl önce
şimdi yağmurlardan sonra birde o çukurlar su dolar ohh düşen düştüğü için değilsede su sebebiyle nasibini alır...
27°
açık
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:49
Güneş 05:30
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 19:51
Yatsı 21:25